V prvom zápase Európskeho pohára naše 22 gólové víťazstvo

Hádzanárky MŠK Iuventa zvíťazili v prvom zápase druhého kola Európskeho pohára nad RK Hadžiči Interlogistic Sarajevo hladko o 22 gólov 39:17 a pred odvetným duelom hraným opäť v Michalovciach v nedeľu sú tak jednou nohou v treťom kole. Najlepšou strelkyňou tímu bola s deviatimi gólmi Martina Popovcová. Odvetný duel druhého kola Európskeho pohára sa odohrá už zajtra, t.j. v nedeľu 17. októbra o 14.00 hod. opäť v michalovskej Chemkostav aréne.

Michalovčanky vo svojom prvom tohtosezónnom „európskom“ vystúpení nenechali nič na náhodu a od samého úvodu išli za vysokým víťazstvom. V ôsmej minúte viedli 6:0 a až potom dovolili skórovať aj súperkám. Keď sa následne presadili gólovo aj Štefaniková s Popovcovou, zobrala si lavička Hadžiči za stavu 1:8 oddychový čas. Po ňom síce hostky skorigovali na 4:10, Michalovčanky ale následne kontrovali troma gólmi v rade a už na konci prvého polčasu viedli o desať gólov 19:9. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo Popovcovej, ktorá svojim deviatym gólom v zápase stanovila skóre na 20:9.

V druhom polčase síce tréner Beňadik prestriedal a poslal na ihrisko aj ďalšie hráčky, nič to ale nemenilo na tom, že skóre v prospech v zápise uvedenej ako hosťujúcej Iuventy narastal. Hneď v samom úvode polčasu strelili Michalovčanky tri góly v rade a v 33. minúte viedli 23:9. V polovici polčasu strelila Trifunovičová jubilejný tridsiaty gól (30:16), po presnej strele Klučkovej bolo päť minút pred koncom o dvadsať gólov (14:34). Zemplínčanky nakoniec zvíťazili 39:17 a sú tak jednou nohou v treťom kole Európskeho pohára.

RK Hadžiči Interlogistic Sarajevo – MŠK Iuventa Michalovce 17:39 (9:20)
hralo sa v Michalovciach
Odvetný zápas v nedeľu 17. októbra o 14.00 hod. v Michalovciach
Pok. hody: 5/5 – 5/3. Vylúčené: 6 – 2, ČK: 58. Kulič (RK Hadžiči, tri vylúčenia). Rozhodovali: Fukala a Mohyla (obaja Česká republika). Divákov:
RK HADŽIČI INTERLIGISTIC: Spiljak, Selimovič – Čajič, Knežovič 4, Hadziabdič, Sehič, Cahtarevič 2, Blečič 1, Fejzič, Demič 3, Halebič 5, Kulič 1, Mehremič, Duratbegovič, Durdevič 1, Bosnjak.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 1, Štefaniková 2, Popovcová 9, Rebičová, Trifunovičová 6, Trúnková 2, Kohučová 1, Dulinová 2, Holejová 3, Wollingerová 1, Bajčiová 2, Godečová 3, Klučková 6, Aspridu 1.