Trpká lekcia od vicemajsteriek sveta

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien vstúpila do medzinárodného turnaja v Boadilla del Monte neďaleko Madridu prehrou s úradujúcimi vicemajsterkami sveta. Zverenky trénera Pavla Streichera podľahli v piatok večer domácim Španielkam priepastným rozdielom 15:35 (8:19). Slovenky si budú môcť napraviť chuť už v sobotu, keď od 16.00 h nastúpia proti Nemkám, ktoré v úvodnom súboji zdolali Poľky 31:27 (13:13). Zaujímavosťou je, že slovenské i nemecké družstvo sa vo vzájomnom súboji stretne aj na budúci týždeň v Llírii na majstrovstvách sveta žien v Španielsku.

Výsledky – piatok:
Poľsko – Nemecko 27:31 (13:13)
Španielsko – Slovensko 35:15 (19:8)
Zostava a góly SR: Oguntoyová, Medveďová, A. Ivanicja – Trúnková 3, Dulinová, Popovcová, Štefaniková 1, R. Bíziková 3, Pócsíková, S. Szarková, Barbora Lancz 2, Rebičová 2, Bajčiová 2, Holejová 1, Hudáková, B. Bízik, N. Némethová 1
rozhodovali: Rodríguezová Estévezová a Garcíová Gilová (obe Šp.)

Slovenky nezachytili úvod duelu. V 5. min prehrávali 1:4, potom znížili na 2:4, ale nasledovalo deväť inkasovaných gólov, keďže Španielky sa poľahky presadzovali cez nedôraznú obranu. Hoci neuplynulo ani 16 minút hry, kouč SR Streicher si už zobral dva oddychové časy. Ani tie však príliš nepomohli a nenakopli jeho zverenky. Až v 18. min prerušila gólostroj domácich R. Bíziková, ktorá z pokutového hodu skórovala na 3:13. Španielky však naďalej predvádzali exhibičný výkon. V závere I. polčasu vyhrávali už 19:6, ale Bajčiová dvoma presnými zásahmi pred prestávkou skorigovala. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Španielske hráčky svojou efektivitou v útoku zvyšovali svoje vedenie, ktoré narástlo až dvadsaťgólový rozdiel.

Hlas:
Pavol Streicher (tréner SR): „Od prvej sekundy nám dnes nefungovalo nič z toho, čo sme chceli hrať. Začínalo to hrou v defenzíve a veľké problémy nám v útoku robila ofenzívna obrana súpera. Navyše, ak sme sa aj dostali do šancí, tak sme ich vinou zlej efektivity nedokázali využiť, a tak bol z toho obrovský rozdiel v skóre. Každý z nás si je vedomý, že vieme hrať lepšiu hádzanú, ako sme dnes predviedli. Našou úlohou je urobiť všetko pre to, aby sme sa proti silnému Nemecku prezentovali v oveľa lepšom svetle.“