Šesť gólov Márie Holešovej nezabránilo štvrtej prehre

Kategórie

Po dlhšom čase prichádzame opäť s rubrikou „Naši bývalí v zahraničí“. V predchádzajúcich dňoch totiž boli v hre viaceré naše hráčky, ktoré hrali na domácej, ale aj európskej scéne. Najviac o sebe dala vedieť kridelníčka Mária Holešová. Jej terajší klub Ego Spor Ankara sa v rámci najvyššej tureckej súťaže predstavil na pôde Konyaalti, kde prehral tesne 34:35. Bola to už štvrtá prehra Ankary v rade a nezabránilo jej ani šesť gólov Holešovej.

Hádzanárky Nice OGC poľahky pokorili v rámci najvyššej francúzskej súťaže Celles 34:23. V piatom ligovom vystúpení za sebou nenašli premožiteľa, čím sa vo vyrovnanej tabuľke posunuli opäť vyššie a už sú v tesnom kontakte s tímami v popredí. Martina Školková strávila na ihrisku 47. minút, dvakrát zakončila akciu strelou a raz skončila lopta z jej ruky v sieti. V Rakúsku MGA Fivers s brankárkou Adrianou Medveďovou si drží 3. pozíciu aj vďaka úspechu proti Korneuburgu (40:30), v Poľsku zase uspel klub našej bývalej brankárky Aleksandry Ivanicji Koszalin, ktorý v šestnásťfinále pohára zvíťazil v Gniezni 30:27.

V najvyššej maďarskej lige zdolala Kisvárda bez zranenej Veroniky Habánkovej Érd 31:27 a naďalej sa drží v strede tabuľky. Naopak, vo Švajčiarsku smútila spojka Mária Olšovská, ktorej Kreuzlingen nestačil na majstra LC Bruhl. Na prehre 24:32 nič nezmenil ani jeden gól Olšovskej. Naďalej sa darí ruskému vicemajstrovi Rostovu na Done, kde ako asistent trénera pôsobí náš bývalý tréner Tomáš Hlavatý. Rostov uspel v skupinovej fáze Ligy majstrov v Dortmunde, kde vyhral 31:25 a patrí mu druhá priečka v tabuľke. Podravka Koprivnica, kde hráva naša bývalá hráčka Dijana Mugošová, tentoraz v dánskom Esbjergu nehrala.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.