Remíza Šale s Olomoucom, Písek vyhral v Stupave

Pandémiou koronavírusu ochudobnené víkendové 16. kolo MOL ligy žien 2021/2022 neprinieslo v sobotu víťaznú radosť slovenským tímom. Blízko k výhre mali hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré necelú polminútu pred koncom vyhrávali doma nad DHK Zora Olomouc 27:26, ale 20 sekúnd pred záverečným klaksónom inkasovali vyrovnávajúci gól z ruky Štěpánky Hejlovej na 27:27. Šalianky pritom v 28. min prehrávali už 9:16, ale na zmazanie tohto manka im na stačila ďalšia necelá štvrťhodina. Olomoučanky potvrdili, že sú remízovým kráľom súťaže, keďže z 15 duelov uhrali až šesťkrát nerozhodný výsledok.

Medzi Duslo a Zoru sa v tabuľke na 7. miesto dostal Sokol Písek, ktorý si dva body odniesol zo Stupavy po výhre nad nováčikom AHT HC Tatran 33:27 (19:15). Stupavčankám začal súper unikať v závere I. polčasu a ich odstup narástol až na 9 gólov (22:31 v 50. min), z ktorého v záverečnej desaťminútovke tretinu ukrojili.

Výsledky sobotňajších stretnutí 16. kola MOL ligy žien 2021/2022:
AHT HC Tatran Stupava – Sokol Písek 27:33 (15:19)
Najviac gólov: L. Kovácsová 7, Horváthová 6/6, Palušová 4 – Stellnerová 9, T. Pokorná 8/2, Kubišová, Velková a Pešková po 4
pok. hody: 6/6 – 2/2, vylúčené: 5 – 4, rozhodovali: Manek a Majstrík (obaja SR), 49 divákov

HK Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 27:27 (11:16)
Najviac gólov: Pócsíková 7/4, Somogyiová 6/4, Varjassiová 4 – Kašpárková, Krajčovičová a Kubálková po 4, Jansová 4/3
pok. hody: 9/8 – 4/3, vylúčené: 3 – 4, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 500 divákov

Zápasy KPR Ruch Chorzów – MŠK Iuventa Michalovce, DHK Baník Most – HC DAC Dunajská Streda, HK Hodonín – Handball PSG Zlín, Házená Kynžvart – DHC Slavia Praha a DHC Sokol Poruba – DHC Plzeň odložili pre COVID-19.

Naše dorastenky na druhých priečkach

Po prvých dvoch kolách najvyšších súťaží dorasteniek okupujú naše tímy najvyššie poschodia tabuľky. Tak starším, ako aj mladším dorastenkám patrí

MOL Liga

V utorok dohrávka v Ostrave

Po prestávke, ktorú malo vyplniť finále národného pohára (v Čechách sa hralo, na Slovensku nie), tento týždeň opäť príde k ďalším