Na záver prehra s Kóreou, šesť gólov Aleny Dvorščákovej

Hádzanárky Slovenska zakončili svoje účinkovanie na 23. majstrovstvách sveta hráčok do 20 rokov v Slovinsku (22. 6. – 3. 7. 2022) prehrou, ktorá ich odsunula na konečnú 20. priečku. Zverenky trénera Jána Beňadika v piatkovom stretnutí o 19. miesto podľahli v Celje kórejským rovesníčkam 31:36, pričom polčas sa skončil nerozhodne 15:15. Opäť sa gólovo darilo aj hráčkam Iuventy. Najlepšou strelkyňou Sloveniek bola šesťgólová Alena Dvorščáková, štyri pridala aj Natália Dmytrenková.

Juniorky SR pri štvrtej účasti na svetovom šampionáte tejto kategórie boli blízko k postupu zo základnej skupiny. Konečné umiestnenie je pre SR najhoršie z doterajších štartov (1995 – 13., 1997 – 7., 1999 – 14.), ale treba povedať, že teraz prvýkrát štartovalo na MS až 32 tímov.

Slovenky v úvode rýchlo otočili z 0:2 na 3:2 a dostali sa do trojgólového vedenia – 6:3 v 10. min. Mierny náskok si udržiavali aj v ďalšom priebehu I. polčasu, ale Kórejčankám sa v jeho závere podarilo vyrovnať na 15:15. Po zmene strán prišla za stavu 16:16 hluchá slovenská deväťminútovka, počas ktorej hráčky v bielych dresoch neskórovali. Súperky unikli na 21:16. Záblesk na obrat prišiel znížením na 20:23, ale Kórejčanky odpovedali štvorgólovou šnúrou (27:20), po ktorej už Beňadikove zverenky nenašli sily, aby otočili vývoj.

Výsledky – MSJ – Prezidentský pohár – o 19. miesto (Celje) – piatok:
Slovensko – Kórejská repbulika 31:36 (15:15)
Zostava a góly SR: Voržáčková, Kusyová – Györiová 2, P. Pálová 1, Pénzes 2, Lukáčová, Dmytrenko 4, Kucserová, Dvorščáková 6, Ščípová 5, Zlatinská 1, D. M. Vargová 5, Hornyák, Bačenková 5/5, Zsákovics
pok. hody: 5/5 – 5/4, vylúčené: 4 – 2, rozhodovali: Conberse a Correa (obaja Arg.), 50 divákov