Proti Lotyšsku splnili cieľ, reálne zrkadlo nastaví až druhá fáza kvalifikácie

Kategórie

Hádzanárky Slovenska zvládli prvú prekážku na ceste za postupom na budúcoročný svetový šampionát s veľkým prehľadom. V súčte dvojzápasu s Lotyšskom v I. fáze kvalifikácie boli jednoznačne lepšie, svojho pobaltského súpera dvakrát vysoko zdolali – 46:21 v Šali a 43:17 vo Valmiere, pričom mu nastrieľali o 51 gólov viac ako ich protivníčky.

„Už prvý duel doma dopadol pre nás veľmi pozitívne a do odvety sme išli s vysokým náskokom. Lotyšky boli bojovné mladé hráčky, ale ukázala sa naša vyššia kvalita, preto sme dokázali obe stretnutia vyhrať jednoznačne. Sme rady, že sa nám podarilo nastrieľať veľa gólov. Vždy je to radosť, keď sa dá vyhrať vysokým rozdielom. V Lotyšsku sme chceli zlepšiť kvalitu našej hry a mali sme aj ďalšie ciele, ako napríklad mať lepšiu obranu a inkasovať menej gólov ako v Šali. Myslím si, že sme splnili všetko, čo sme mali. Samozrejme, vždy sa objavia aj chyby a dá sa odohrať duel aj lepšie, ale ja som spokojná. Verím, že aj ostatní členovia reprezentačného tímu,“ uviedla na pondelkovom brífingu po návrate spojka Barbora Lancz, ktorá bola s 10 gólmi najlepšou strelkyňou nedeľňajšej odvety.

„Dvojzápas dopadol jednoznačne v náš prospech, ale najmä v úvodných minútach to nebolo také hladké, ako sa mohlo zdať. Pri vysokom vedení nie je jednoduché hľadať motiváciu, ale dobojovali sme to a máme dve víťazstvá. V odvete sme si skúšali obranu 1 – 5, zo začiatku to bolo trochu kostrbaté, ale potom sme sa do toho dostali. Pre nás bolo fajn, že sme si mohli vyskúšať všetko, čo sme potrebovali,“ uviedla ďalšia ľaváčka v slovenskom tíme Veronika Habánková, ktorá na otázku o želanom protivníkovi v budúcoročnom play-off odvetila: „Nad ďalším súperom v kvalifikácii vôbec nerozmýšľam. Možno by sme mohli dostať Švajčiarky, ale nechám sa prekvapiť, ako to dopadne.“

Spokojnosť po návrate neskrýval ani Peter Pčola, asistent hlavného trénera Jorgeho Dueňasa. „Dvakrát sme vyhrali rozdielom triedy a som rád, že sme ani v odvete nič nepodcenili, dokázali sa skoncentrovať a podať kvalitný výkon celých 60 minút. Určite boli v našej hre aj chyby, ale teraz si dievčatá zaslúžia pochvalu za celý dvojtýždňový zraz. Každé víťazstvo poteší, dúfam, že nás triumfy proti Lotyšsku trochu nakopnú. Uvidíme, ako sa vyrovnáme s ďalším kolom kvalifikácie, keď sa nám do cesty postaví súper zvučnejšieho mena. Zatiaľ sa nezamýšľam, kto ním bude,“ povedal Pčola, ktorý sa s reprezentantkami stretne na ďalšej akcii národného tímu až koncom februára.

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dvojročná práca zavŕšená druhým zlatom

Po siedmykrát celkovo a po druhýkrát v rade sa stali staršie dorastenky našej Iuventy majsterkami Slovenska. Naše dievčatá tak obhájili titul z vlaňajšej

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.