Lugi Dam sme zdolali po výbornom výkone o osem gólov

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom zápase tretieho kola EHF Európskeho pohára nad švédskym Lugi Dam presvedčivo 33:25 a pred budúcotýždňovou odvetou v Malmo si tak vytvorili výbornú pozíciu na postup do osemfinále. Strelecky sa najviac darilo deväťgólovej Alene Dvorščákovej a šesťgólovej Anastassiji Krivokapič, ktorá na gól premenila každú jednu svoju strelu. Odvetný duel sa bude hrať budúcu nedeľu o 16.00 hod. vo Švédsku.

Chemkostav aréne zažila opäť jeden z lepších a vydarenejších európskych duelov. Michalovčanky sa pustili do favorita duelu bez rešpektu. V tretej minúte sa po strele Krivokapičovej ujali prvýkrát v zápase vedenie (3:2) a to už nepustili z rúk až do konca duelu. Švédky, ktoré nastúpili bez zranenej najväčšej hviezdy Isabelly Guldenovej, sa s nimi dokázali naťahovať o každý gól iba do dvanástej minúty. V nej sa dvakrát gólovo uviedla Jevgenija Kohučová a tréner Kenneth Andersson si bral prvý oddychový čas. Po ňom síce Kompaniecová zvyšovala na 9:7, po následnom góle švédskeho tímu si ale time-out bral aj tréner Iuventy Peter Kostka. A ten zabral. Hneď po ňom totiž trikrát v rade skórovala Alena Dvorščáková a v 21. minúte za stavu 13:8 si lavička švédskeho tímu musela brať aj druhý oddychový čas. Po ňom už ale Michalovčanky držali zápas pevne v rukách a do polčasu ešte vedenie natiahli. Posledné slovo v prvom polčase mala Štefaniková, ktorá gólom do prázdnej bránky upravila na 17:9.

Tá istá hráčka sa presadila aj v úvode druhého dejstva, ktorý ale vyšiel lepšie švédskemu tímu. Ten po dvojgólovej šnúre skorigoval na 15:21 v jeho neprospech a druhý oddychový čas si brala ja michalovská lavička. Po ňom Lugi Dam ešte viac zapol a v 46. minúte jeho hráčky znížili na 20:25. Michalovčanky ale kontrovali troma gólmi v rade a po presnej strele Wollingerovej viedli opäť o osem gólov (28:20), na čo lavička hosťujúceho tímu reagovala aj tretím oddychovým časom. Po ňom už Michalovčanky držali zápas pevne v rukách a nakoniec v ňom zvíťazili 33:25. Posledné slovo mala opäť Štefaniková, ktorá z rýchlej kontry stanovila konečný rezultát zápasu.

MŠK Iuventa Michalovce – Lugi Dam 33:25 (17:9)
Pok. hody: 3/2 – 3/2. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Lošak a Novikov (obaja Ukrajina). Divákov: 700.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jakubíková, Jablonská – Dvorščáková 9/2, Štefaniková 6, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda, Lukáčová, Kohučová 3, Borysevyčová, Wollingerová 3, Kompaniecová 4, Kolovská, Klučková, Krivokapičová 6.
LUGI: Berg, Popaja – Bjerre 6, Nyman 4, Lindeberg, Dahlstrom 4, Carlsson 2, Hallberg, Iseni 1, Moller 2, Andersson 1, Hopstadius 2, Knudsen 3.

Tréner Peter Kostka: „Mali sme výborné prvé dejstvo. Veľmi dobre sme bránili, čím sme nútili súpera zakončovať z nepripravených pozícii. Vedeli sme, že na nich musíme v obrane vystupovať vyššie, pretože ich krajné spojky sú vysoké. Vychádzalo nám to. Mali sme výbornú druhú vlnu, z ktorej sme viackrát skórovali. Bolo dôležité, že sme sa nebáli ísť do rizika a presne takto musíme hrať aj v odvete vo Švédsku. Vzhľadom na to, ako vyzeral zápas mohol byť náš náskok ešte vyšší. V druhom polčase totiž tempo hry upadlo, čo vyhovovalo súperkám. Víťazstvo nás teší, no ešte v osemfinále nie sme.“