Presvedčivé víťazstvo v Kynžvarte

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce natiahli v novom roku sériu bez prehry na štyri zápasy. V súboji trinásteho kola MOL ligy vyhrali na ihrisku Házená Kynžvart hladko 31:22 a súperkám tak oplatili prehru z druhého kola jesennej časti. Zverenky trénera Petra Kostku budú v hre najbližšie v sobotu 28. januára, kedy o 17.30 hod. v štrnástom kole MOL ligy privítajú v tabuľke posledný HC Tatran Stupava.

Michalovčanky chceli Kynžvartu v zápase dvoch osemfinalistov EHF Európskeho pohára oplatiť domácu prehru z druhého kola a v prvom polčase k tomu aj kráčali. Prehrávali iba v úvodných minútach, kedy ich strelecky držala Alena Dvrščáková. Tá strelila prvé dva góly tímu, za stavu 2:3 si tréner Iuventy Peter Kostka zobral oddychový čas. Po ňom síce Kompaniecová vyrovnala, Kynžvart ale dvoma gólmi v rade išiel do vedenia 5:4 a vyhrával aj 6:4. Potom sa ale začala karta obracať. Iuventa kontrovala šiestimi gólmi v rade, čím si vytvorila v 22. minúte po góle Krivokapičovej náskok 10:6. Ten ale do záver polčasu takmer stratila. V 27. minúte bolo už iba 11:10. Krivokapičová síce zvýšila na 12:10, posledné slovo v prvom polčase ale mala domáca Patrnčiaková, ktorá stanovila polčasový rezultát na 11:12.

Hneď na úvod druhého dejstva sa opäť presadila Dvorščáková, no Michalovčanky dlho náskok nedržali. Kynžvart totiž kontroval dvoma gólmi v rade a v 36. minúte bolo vyrovnané (13:13).  Vyrovnaný stav bol aj po góle Vavrovej v 40. minúte (15:15) a takisto aj o dve minúty neskôr (16:16). Iuventa však na tento stav reagovala troma gólmi v rade, čím sa opäť dostalo do mierneho vedenia (16:19). Tréner domáceho tímu Peter Sabadka reagoval oddychovým časom. Po ňom ale opraty zápasu prebrali do rúk naplno Michalovčanky. Po ďalších troch góloch v rade viedli v 51. minúte 22:16 a definitívne tak zlomili zápas na svoju stranu. Na začiatku poslednej päťminútovky vyhrávali už o sedem gólov (18:25) a vysoký náskok si udržali až do konca duelu, v ktorom zvíťazili 31:22.

Házená Kynžvart – MŠK Iuventa Michalovce 22:31 (11:12)
Pok. hody: 3/1 – 4/4. Vylúčené: 3 – 5, ČK Dvorščáková (za tri vylúčenia). Rozhodovali: Kichner a Vacula (obaja Česká republika). Divákov:
HÁZENÁ: Srpová, S. Novotná – K. Königová 2, Tesařová, Dvořáková 3/1, Vávrová 4, T. Michalcová, Patrnčiáková 4, Bezrukovová 1, Dresslerová 5, Božovićová 2, Kapusniaková 1, Hejkalová.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 6/1, Polievková 1, Štefaníková 4, Dmytrenková, Popovcová 3, Soskydová, Kohučová 4, Borysevyčová, Wollingerová 2, Kompaniecová 4/3, Klučková 1, Krivokapićová 6.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.