Iuventa s nožom na krku, Šali chce oplatiť prehru pred plnou arénou

Dlhých trinásť rokov trvalo, kým hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce okúsili v semifinále play-off prehru. Stalo sa tak minulú nedeľu na pôde HK Slovan Duslo Šaľa, kde v prvom zápase série prehrali 22:24. Michalovčanky sa tak dostali v sérii hranej na dve víťazstvá do ťažkej pozície. V stredu v druhom zápase série na ich palubovke (začiatok o 18.00 hod.) musia bezpodmienečne vyhrať, inak môžu na trináste finále v rade zabudnúť. Dosiahnuť to ale musia bez dvoch hráčok základnej zostavy, ktoré v nedeľu v Šali nedohrali a je predpoklad, že asi budú chýbať dlhšie obdobie…

Aj keď Šaľa skončila v základnej časti MOL ligy na druhom a Michalovčanky na štvrtom mieste, viacerí favorizovali na postup do finále práve obhajcu prvenstva. „Túto prehru sme nečakali,“ rozhovoril sa tréner tímu Peter Kostka, ktorého zverenky začali finálový duel dobre. V deviatej minúte viedli 7:3, postupom času sa ale museli vysporiadať so zraneniami najlepšej strelkyne Dvorščákovej, ako aj pivotky Krivokapičovej, parádnou atmosférou, ktorá hnala Duslo, ale aj viacerými bočnými vplyvmi, ktoré sa neoplatí komentovať (stačí si iba pozrieť základné štatistiky zo zápasu, ako vylúčenia či pokutové hody…). Šaľa v druhom polčase prebrala aj za pomoci spomenutých bočných vplyvov opraty zápasu do svojich rúk a až do záverečnej sekundy ich už z rúk nepustila. „Bol to pre nás dosť nešťastný zápas, ktorý ovplyvnilo niekoľko dôležitých okolností. Do deviatej minúty sme súpera takmer k ničomu nepustili. Mali sme náskok, ktorý sme mať chceli. Žiaľ, potom prišli naše vylúčenia. Prišli sme o Alenu Dvorščákovú, ktorá bola v MOL lige našou najlepšou strelkyňou a od tejto chvíle sme strácali momentum zápasu. Šaľa vyrovnala a v závere polčasu strhla vedenie na svoju stranu. Mrzí ma to, že sme v prvom polčase neudržali vedenie. Vedeli sme, že keď sa to bude lámať, atmosféra poženie súpera dopredu, čo sa aj stalo. Šaľu sme dostali do zápasu zbytočnými vylúčeniami, nepremenenými šancami a taktiež technickými chybami, ktorých sme urobili neúrekom,“ vrátil sa ešte k nedeľňajšiemu zápasu tréner MŠK Iuventa.

Dvojica opôr im zrejme nepomôže

V stredu tretieho mája (na dvadsiate výročie prvého titulu Michalovčaniek) pôjde v Chemkostav aréne oveľa. Zemplínčanky už musia, zatiaľ, čo Duslo môže a bude hrať s vidinou, že v prípade neúspechu ho ešte čaká jeden reparát pred ich fanúšikmi. „Tak ako oni mali obrovskú podporu divákov, ja verím, že tí poženú v stredu nás. Naši fanúšikovia v sezóne už ukázali, že vedia byť siedmym hráčom a teraz ich potrebujeme opäť. Všetci veríme, že nám pomôžu,“ konštatuje Peter Kostka. „Musíme určite hrať inak. Musíme byť dôslední v útoku, patrične dobrí v obrane a hlavne sa musíme vyvarovať chýb, či hluchých pasáži, ktoré sme mali v Šali. Za týchto okolností som presvedčený, že môžeme Duslo v stredu zdolať,“ pokračuje k stredajšiemu druhému semifinálovému zápasu Peter Kostka, ktorému bude takmer s určitosťou chýbať duo Krivokapičová – Dvorščáková. „Sú tam podozrenia na dlhodobejšie zranenia, takže uvidíme, či sa aj potvrdia. V stredu nám ale zrejme nepomôžu.“

Zdroj: Regionálne správy (Peter Brendza)

Dorastenky

Návrat Dušana Daniša do Iuventy

Do Iuventy sa vrátil po siedmych rokoch. Dušan Daniš s aktuálne najlepším ženským hádzanárskym tímom na Slovensku získal tri slovenské

Galéria

Tesné víťazstvo nad Porubou

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce dosiahli na druhý pokus prvé tohtosezónne víťazstvo. V druhom kole MOL ligy doma zdolali DHC Sokol Poruba