Po výhre 43:18 jednou nohou v osemfinále EHF Európskeho pohára

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom stretnutí tretieho kola EHF Európskeho pohára nad kosovským KHF Istogu 43:18 a sú tak viac ako jednou nohou v jarnom osemfinále. Strelecky sa darilo hlavne Mariji Radovič, ktorá vsietila jedenásť gólov.

Druhý duel tretieho kola sa odohrá už zajtra, t.j. v nedeľu 19.novembra o 11.30 opäť v Chemkostav aréne. Pre Michalovčanky to bude predposledný duel v kalendárom roku 2023. Deviateho decembra sa ešte v rámci semifinále Slovenského pohára predstavia v Stupave.

Michalovčanky neponechali nič na náhodu a už po prvom zápase tretieho kola sú prakticky v jarnom osemfinále. Zverenky trénera Petra Kostku mali dominantný vstup do zápasu. Od stavu 1:1 strelili päť gólov v rade a lavička Istogu si brala oddychový čas. Ani ten nepomohol, keďže už do polčasu viedla Iuventa dvojciferným rozdielom. Polčas vyhrala 21:9 a ani v druhom sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky nakoniec zvíťazili 43:18 a pred nedeľňajšou odvetou majú výbornú východiskovú pozíciu na postup.

MŠK Iuventa Michalovce – KHF Istogu 43:18 (21:9)
Pok. hody: 5/4 – 6/5 . Vylúčené: 3 – 4. Rozhodovali: Lošak a Novikov (obaja Ukrajina). Divákov: 450.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 11/3, Pejovičová, Dorszová 2, Popovcová 4, Paľová 1, Bačenková 3, Habánková 1, Soskyda 3, Kohučová 3, Wollingerová 1, Kowaliková 6, Kompaniecová 3, Klučková 4, Krivokapičová 1.
KHF: Bazovič, Ajmetxhekaj – Luna Concalves 1, Bytyqi, Milatovičová 3, Shatri 2, Limen 2, Miljanič 7, Rugovaj Tahirukaj 2, Bazovič 1, Rugova, Dinarica, Feretaj, Haimer, Berisha.ň

Tréner Peter Kostka: Polčas dvojzápasu máme za sebou. Som rád, že sme na 99 percent v osemfinále, no potrebujeme rovnakým tempom a rovnakou kvalitou zvládnuť aj odvetný zápas. Chceme nielen postúpiť, ale aj ukázať divákom dobrú hru. Počas celého zápasu sme mali problém s preberaním pivota. To musíme do nedele zlepšiť. Keď to zlepšíme, budeme ešte dominantnejší. Chcem sa poďakovať aj ľuďom, že nás prišli podporiť.“

MOL Liga

Šlágre v Michalovciach a Moste

V MOL lige hádzanárok ide do tuhého. Už najbližšie 18. kolo prinesie dva atraktívne súboje tímov usilujúcich sa o najvyššie