Po výhre 43:18 jednou nohou v osemfinále EHF Európskeho pohára

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom stretnutí tretieho kola EHF Európskeho pohára nad kosovským KHF Istogu 43:18 a sú tak viac ako jednou nohou v jarnom osemfinále. Strelecky sa darilo hlavne Mariji Radovič, ktorá vsietila jedenásť gólov.

Druhý duel tretieho kola sa odohrá už zajtra, t.j. v nedeľu 19.novembra o 11.30 opäť v Chemkostav aréne. Pre Michalovčanky to bude predposledný duel v kalendárom roku 2023. Deviateho decembra sa ešte v rámci semifinále Slovenského pohára predstavia v Stupave.

Michalovčanky neponechali nič na náhodu a už po prvom zápase tretieho kola sú prakticky v jarnom osemfinále. Zverenky trénera Petra Kostku mali dominantný vstup do zápasu. Od stavu 1:1 strelili päť gólov v rade a lavička Istogu si brala oddychový čas. Ani ten nepomohol, keďže už do polčasu viedla Iuventa dvojciferným rozdielom. Polčas vyhrala 21:9 a ani v druhom sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky nakoniec zvíťazili 43:18 a pred nedeľňajšou odvetou majú výbornú východiskovú pozíciu na postup.

MŠK Iuventa Michalovce – KHF Istogu 43:18 (21:9)
Pok. hody: 5/4 – 6/5 . Vylúčené: 3 – 4. Rozhodovali: Lošak a Novikov (obaja Ukrajina). Divákov: 450.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 11/3, Pejovičová, Dorszová 2, Popovcová 4, Paľová 1, Bačenková 3, Habánková 1, Soskyda 3, Kohučová 3, Wollingerová 1, Kowaliková 6, Kompaniecová 3, Klučková 4, Krivokapičová 1.
KHF: Bazovič, Ajmetxhekaj – Luna Concalves 1, Bytyqi, Milatovičová 3, Shatri 2, Limen 2, Miljanič 7, Rugovaj Tahirukaj 2, Bazovič 1, Rugova, Dinarica, Feretaj, Haimer, Berisha.ň

Tréner Peter Kostka: Polčas dvojzápasu máme za sebou. Som rád, že sme na 99 percent v osemfinále, no potrebujeme rovnakým tempom a rovnakou kvalitou zvládnuť aj odvetný zápas. Chceme nielen postúpiť, ale aj ukázať divákom dobrú hru. Počas celého zápasu sme mali problém s preberaním pivota. To musíme do nedele zlepšiť. Keď to zlepšíme, budeme ešte dominantnejší. Chcem sa poďakovať aj ľuďom, že nás prišli podporiť.“

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.