V boji o semifinále proti holandskému Venlu

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce po roku znova postúpili do štvrťfinále EHF Európskeho pohára. V osemfinále sa výborne vysporiadali s náročným protivníkom, druhým tímom slovinskej ligy ŽRK Mlinotest Ajdovščina, ktorý zdolali tak v Slovinsku (31:22), ako aj na domácej pôde (32:26).

Ich súperkami v boji o semifinále bude holandský Cabooter Handbal Venlo. Prvý zápas by sa mal hrať v termíne 9. až 10. marec v Michalovciach, odveta o týždeň neskôr v Holandsku. V prípade postupu do semifinále narazí MŠK Iuventa na lepšieho z dvojice Sport Benfica Lisabon (Portug.) – Armada Praxis Yalikavaspor (Tur.). Semifinále by sa hralo v termíne 20./21. apríl a 27./28. apríl. Pre Zemplínčanky to bude tretia konfrontácia s holandským tímom. V ich premiérovej sezóne v Európe 2003/2004 v druhom kole EHF Cupu narazili na Van der Voort Quintus. Ten vyradili po výsledkoch 29:24 a 29:20. O štrnásť rokov neskôr v prvom kole Pohára EHF narazili na ďalší holandský tím Otto Work Force Amsterdam, ktorý vyradili v domácom dvojzápase po výsledkoch 37:24 a 30:26. Tím, ktorý premohli v sezóne 2018/19 je momentálne lídrom celej holandskej ligy, Cabooter Handbal Venlo je na druhom mieste.

 

V sobotu v Olomouci, kľúčom výhry v domácich dueloch

Michalovčankám sa darí aj v MOL lige. V nej ťahajú uctihodnú sériu pätnástich víťazstiev v rade. Naposledy doma minulý týždeň zdolali HK Hodonín 44:28, čím si upevnili prvé miesto v tabuľke. Spolu so šiestimi výhrami v EHF Európskom pohári a jednom v Slovenskom pohári tak aktuálne ťahajú sériu 22 víťazných zápasov v rade! Tento týždeň ju môžu natiahnuť v zápase v Olomouci a potom už prídu na rad tri domáce ligové zápasy. Najskôr v sobotu sedemnásteho februára s Mostom, následne hneď v stredu predohrávka predposledného 21.kola so Zlínom a týždeň domácich duelov zakončia opäť v sobotu proti Plzni. Po týchto troch dueloch už môže byť jasné, že získajú jedenásty primát v MOL lige, keďže aktuálne majú náskok piatich bodov a do konca ligy by ich čkali už iba dva zápasy v Kynžvarte a Písku. „Som rád, že sa nám podarilo dohodnúť so Zlínom a pred zápasmi s Venlom tak budeme mať určitý čas na prípravu. Všetko to smerujeme na to, aby sme uspeli v domácich dueloch. Keď zvládneme tri domáce zápasy, budeme víťazmi v lige,“ hovoril po sobotňajšom víťazstve nad Hodonínom tréner Michalovčaniek Peter Kostka.

K súperovi v európskom pohári dodal. „Je to súper, ktorého som si želal asi najmenej. V tejto fáze pohára si už ale nenavyberáte a všetky tímy, ktoré sa dostali medzi osem najlepších, má šancu aj na celkové prvenstvo. Holandský tím vzbudzuje svojimi výsledkami rešpekt. Všetky zápasy vyhrali o viacero gólov, dokonca viackrát atakovali aj štyridsiatku. Ide o mladý tím, ktorý má niekoľko skúsených hráčok. Keď pozerám na ich výsledky v tejto sezóne, asi pôjde o útočne ladený tím. Výhodou je, že nemusíme cestovať veľmi ďaleko. Uvidíme, čo prinesie prvý zápas. Šance vidím tak päťdesiat na päťdesiat. My chceme urobiť všetko preto, aby sme išli v pohári ďalej.“

Zdroj: Podvihorlatské noviny (Peter Brendza)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Aktuality

RK Hadzici rozdrvil ŽRK Leotar Trebinje

Svoj druhý ligový zápas odohral náš súper v druhom kole EHF Európskeho pohára, bosniansky vicemajster RK Hadzici Interlogistic Sarajevo. Ten v druhom

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.