Štvrťfinálová výzva pre MŠK Iuventa

Kategórie

Na hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce po dvoch mesiacoch čakajú opäť povinnosti v Európskom pohári žien 2023/2024. Z minulosti majú s holandskou hádzanou pozitívne skúsenosti, keď vyradili Van der Voort Quintus (29:24, 29:20 v 2. kole Pohára EHF 2003/2004) a OTTO Work Force / VOC Amsterdam (37:24, 30:26 v 1. kvalifikačnom kole Pohára EHF 2018/2019). Zemplínčanky budú chcieť uspieť aj do tretice. Ak by sa im to podarilo proti Cabooter HandbaL Venlo, znamenalo by to postup do semifinále tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže a zároveň zopakovanie historického úspechu z vlaňajška.

Hráčky úradujúceho slovenského vicešampióna nastúpia v nedeľu 10. marca o 17.00 h vo svojej Chemkostav aréne na prvý zápas štvrťfinále (rozhodujú Gréci Fotakidis a Kinatzidis, priamy prenos na Sport1 TV). “Analyzovali sme sedem duelov nášho najbližšieho súpera, okrem ligových aj pohárové proti Bjelovaru. Venlo hrá tempovú hádzanú, často s extrémnym rizikom a zakončením nie vždy z pripravených pozícií, ale jeho hráčkam to vychádza. Ústrednou postavou je stredná spojka Kruijswijková, ktorá rozbieha každý jeden protiútok a nebezpečné sú aj dva ľaváčky na pravej spojke Kuipersová a Grummelová, ktoré niekedy atypicky nastupujú vedľa seba. Sú to typické strelkyne. Hráčky Venla sa snažia súperov ubehať a prestrieľať, hrajú na veľa útokov a dávajú dosť gólov. Je to typický holandský naturel. V obrane musíme hrať na hranici dovoleného, potrebujeme hrať na nižší počet útokov a znemožniť im dostať sa do tempa. Je pred nami 120 minút. Každý dvojzápas je iný, takže ťažko povedať, aký výsledok budeme potrebovať pred odvetou. Som presvedčený, že o postupujúcom sa nerozhodne u nás,” uviedol tréner Iuventy Peter Kostka.

Michalovčanky môžu ísť do súboja pozitívne naladené po triumfe v MOL lige, pričom v uplynulých dvoch týždňoch nemali ligové povinnosti. To zároveň platí aj pre druhý tím najvyššej holandskej súťaže. “Kvalitne sme potrénovali, venovali sme sa individuálnym činnostiam, spolupráci dvojíc a silovému tréningu. Ťažko povedať, či nám nebude chýbať zápasový rytmus. Máme s tým rôzne skúsenosti,” poznamenal Kostka. Slovenský vicemajster prešiel v EP v domácich dvojzápasoch cez ŽRK Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny (45:18, 36:14), kosovský KHF Istogu (43:18, 47:18) a potom vyradil už klasickým pohárovým systémom doma – vonku slovinský ŽRK Mlinotest Ajdovščina (31:22, 32:26). Aj holandský súper zvládol víťazne všetkých šesť duelov v aktuálnom ročníku EP. Venlo suverénne vyradilo WHC Cair Skopje (Sev. Maced.) 39:26 a 43:18, ŽRK Krivaja (Bosna a Herceg.) 39:19 a 30:15, ako aj ŽRK Bjelovar (Chorv.) 29:21 a 36:27. Bjelovar v 3. kole prešiel cez Slovan Duslo Šaľa. Odveta sa bude hrať na budúci týždeň v sobotu 16. marca od 19.00 h vo Venle. Úspešnejší tím zo slovensko-holandskej konfrontácie bude v apríli (20./21. – 27./28. 4.) bojovať o finále proti postupujúcemu z dvojice Sport Benfica Lisabon (Portug.) – Armada Praxis Yalikavaspor (Tur.).

Európsky pohár žien 2023/2024 – štvrťfinále – prvý zápas (odveta 16. 3. 2024 o 19.OO h):
nedeľa 10. 3.: 17.00 h MŠK Iuventa Michalovce (SR) – Cabooter HandbaL Venlo (Hol.), rozhodujú: Ioannis Fotakidis a Charalampos Kinatzidis z Grécka.

Slovakhandball.sk

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Reprezentácia

Bez straty už len Nórsko

Nórske hádzanárky naďalej kráčajú za olympijským zlatom. Úradujúce majsterky Európy zdolali v sobotu v súboji doteraz neporazených aktuálne majsterky sveta Holanďanky 29:27

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.