Šaľu sme zdolali po druhopolčasovom obrate 30:24

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v predohrávke pätnásteho kola MOL ligy na domácej pôde nad HK Slovan Duslo Šaľa 30:24, hoci po prvom polčase prehrávali 12:15. Zverenky trénera Jana Beňadika odohrajú do konca roka ešte jeden ligový duel, keď sa budúcu sobotu predstavia v Prešove.

Úvod duelu dvoch historicky najlepších slovenských tímov vyšiel lepšie hosťujúcemu Duslu. Zverenky trénera Petra Pčolu išli rýchlo do vedenia 2:0, keď sa gólovo presadili Matušincová s Obstovou. Iuventa síce dokázala zásluhou Trifunovičovej s Trúnkovou zrovnať, Duslo bolo vo vedení aj naďalej. V trinástej minúte viedlo po góle kanonierky Némethovej 7:4. Iuventa však kontrovala štvorgólovou šnúrou a po presnom zásahu Holejovej v sedemnástej minúte po prvýkrát viedla (8:7). Odpoveď Šale prišla okamžite troma presnými zásahmi v rade a za stavu 8:10 si bral tréner Iuventy Jan Beňadik oddychový čas. Ten ale jeho zverenky nenakopol, keďže tón prvého polčasu aj naďalej udávali hostky. Tie natiahli polčasové vedenie na 15:12 a po prvej tridsaťminútovke sa tak schyľovalo k prekvapeniu.

V druhom dejstve sa obraz hry zmenil. Iuventa začala tvrdšie brániť a za chrbtom obrany sa rozchytala Jablonská, ktorá bola základným kameňom obratu skóre duelu. V štyridsiatej minúte síce ešte viedli hostky rozdielom dvoch gólov (20:18), karta sa ale už začala obracať v prospech Michalovčaniek, ktoré pevne chopili opraty duelu na svoju stranu. V 46. minúte Trifunovičova zrovnala na 21:21 a od tohto momentu už Iuventa pevne kráčala za víťazstvom. Na následný gól Holejovej, ktorá poslala domáce do vedenia (22:21) reagovala lavička Šale oddychovým časom, ktorý už ale rozbehnutú Iuventu nedokázala zastaviť. Zverenky trénera Jana Beňadika nakoniec zvíťazili 30:24 a svojmu trénerovi tak doprali víťaznú premiéru.

Iuventa Michalovce HK Slovan Duslo Šaľa 30:24 (12:15)
Pok. hody: 7/7 – 4/3. Vylúčené: 6 – 3. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula. Bez divákov:
IUVENTA: Jablonská, Tomková – Čorovičová, Klučková 8/7, Dmytrenková, Trifunovičová 4, Popovcová 6, Trúnková 5, Kohučová, Štefanová, A. Holejová 3, Godečová 1, Bajčiová 3, A. Čižmárová, Kompaniecová, Dulinová.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Novotná – Takáčová, Rácková, Obstová 3, Špendlová, Pócsiková 2, Ščipová, Matušincová 3, Tulipánová 5, Némethová 9/3, Pálová, Vargová, Zlatinská, Varjassiová.

Jan Beňadik (tréner Iuventy): „V podstate sme šťastní, keďže sme dvojbodový cieľ z tohto zápasu splnili. Prvý polčas sme nevedeli dobrániť situácie, na druhej strane my sme nedokázali premeniť na gól viaceré šance. V šatni sme si povedali, že nemôžeme veľa faulovať, pretože v hre šesť na šesť sme lepším tímom. To sa v druhom dejstve potvrdilo. V samom závere sme už boli dominantným tímom.“

Peter Pčola (tréner HK Slovan Duslo): „Zápas sa mi hodnotí rovnako ako každý jeden, ktorý prehráme, ťažko. Myslím si, že sme videli dva rozdielne polčasy. V tom prvom sme boli lepším tímom my, v druhom domáce. V druhom polčase sme odišli v útoku, čo súper trestal gólmi z rýchlych kontier. To rozhodlo.“