Chorzow definitívne štrnástym účastníkom MOL ligy

Kategórie

Spoločná slovensko-česká súťaž v hádzanej žien bude mať druhýkrát v jej doterajšej histórii hosťa z tretej krajiny. V sezóne 2021/2022 ním bude KPR Ruch Chorzów, ktorého trénerom je Slovák Vít Teleky.

Poľský klub rozšíri počet účastníkov v jubilejnom 20. ročníku na štrnásť popri deviatich z ČR (Most, Slavia, Poruba, Olomouc, Písek, Zlín, Plzeň, Hodonín, Kynžvart) a štyroch zo SR (Iuventa, D. Streda, Šaľa, Stupava). V porovnaní s predchádzajúcou edíciou sa počet zúčastnených družstiev zvýšil o dve. V úlohe nováčikov sa predstavia tímy Házená Kynžvart, AHT HC Tatran Stupava a KPR Ruch Chorzów, ktorý v uplynulej sezóne hral v poľskej Superlige, kde obsadil posledné 8. miesto.

Štart Chorzówa bol v hre už dlhšie, zelenú mu dali oba národné zväzy i kluby. Ešte bolo treba zavŕšiť jeho účasť z formálnej stránky. „Pred necelými dvoma týždňami sa dotiahli posledné legislatívne záležitosti, takže druhýkrát v histórii súťaže – hneď v premiérovom ročníku sa jej víťazom stalo rakúske Hypo Niederösterreich – v nej bude účastník mimo krajín SR a ČR. Po prvý raz je to klub z Poľska. Jeho účasť zvýši atraktívnosť súťaže aj z marketingového hľadiska. Chorzów sme vo vyžrebovaní zaradili na voľné miesto tak, ako sme avizovali na júnovej porade klubov, kde sme pôvodne vyžrebovali ročník MOL ligy s 13 tímami,“ uviedol pre slovakhandball.sk riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský.

Spoločná súťaž s tímami z Českej republiky a Slovenska otvára nové možnosti pre poľský klub. „Chceli sme naďalej hrať na najvyššej úrovni. Športový aspekt je pre nás najdôležitejší. V I. poľskej lige, v ktorej máme hrať, je momentálne 11 tímov. Nedá sa však vylúčiť, že ich bude napokon menej, pretože niektoré kluby dostávajú ohľadom budúcnosti negatívne signály. Podľa harmonogramu nás tam tento rok čaká iba deväť zápasov. Pre porovnanie – na konci predchádzajúcej sezóny Superligy sme odohrali deväť duelov za niečo vyše mesiaca. Takže sme sa rozhodli, že stojí za to ukázať sa aj inde. MOL liga pre nás znamená aj nové marketingové príležitosti. Budeme chcieť nadviazať spoluprácu so spoločnosťami, ktoré investujú v Českej republike a na Slovensku. Radi by sme im predstavili náš projekt,“ vyjadril sa na klubovom webe prezident KPR Ruch Chorzów Krzysztof Ziolo. Kým v MOL lige príde k rozšíreniu z 12 na 14 tímov, ženská PGNiG Superliga v takmer 40-miliónovom Poľsku pozostávala za posledné dva roky iba z ôsmich družstiev. „Liga s ôsmimi účastníkmi nemá nijaké pozitívne stránky,“ dodal Ziolo. Ruch odohrá v MOL lige 26 zápasov (13 doma a 13 vonku), prvý 4. septembra a posledný 13. apríla 2022. Hádzanárky Chorzówa čaká na úvod najsilnejší protivník, v 1. kole súťaže sa predstavia na palubovke obhajcu prvenstva a úradujúceho českého šampióna DHK Baník Most. O týždeň neskôr ich čaká domáca premiéra proti DHK Zora Olomouc. Okrem MOL ligy bude Ruch hrať aj v I. poľskej lige, v ktorej sa sezóna začne počas víkendu 25. – 26. septembra.

Aktualizované vyžrebovanie 1. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien – MOL ligy 2021/2022 (4. – 5. 9. 2021):
DHK Baník Most – KPR Ruch Chorzów
MŠK Iuventa Michalovce – HK Hodonín
HC DAC Dunajská Streda – Házená Kynžvart
Handball PSG Zlín – AHT HC Tatran Stupava
DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba
TJ Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa
DHC Plzeň – DHK Zora Olomouc

slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Reprezentácia

Jan Beňadik trénerom junioriek Slovenska

Novým trénerom reprezentácie junioriek sa stal náš tréner ženského tímu a zároveň aj športový riaditeľ klubu Jan Beňadik. Beňadik, ktorého asistentom

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.