Desaťgólové víťazstvo nad Slaviou Praha

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce vyhrali v predohrávanom stretnutí štrnásteho kola MOL ligy nad DHC Slavia Praha 30:20 a v lige tak dosiahli dvanáste víťazstvo v rade. Gólovo sa zaskvela predovšetkým pivotka Anastassia Krivokapičová, ktorá zaznamenala deväť presných zásahov.

Michalovčanky si týmto víťazstvom upevnili prvé miesto v tabuľke MOL ligy a dosiahli v sezóne osemnáste víťazstvo v rade. Zverenky trénera Petra Kostku budú najbližšie v hre v nedeľu 21. januára o 17.00 hod., kedy ich v domácej aréne čaká odvetný duel osemfinále EHF Európskeho pohára proti slovinskému ŽRK Mlinotest Ajdovščina. Prvý zápas na slovinskej pôde vyhrali 31:22.

Michalovčanky si tentoraz dali pozor na vstup do zápasu, ktorý mali oproti predošlým dvom duelom lepší. Hostky im ale hlavne v prvom polčase kládli výrazný odpor a výsledkom bolo to, že sa Iuventa nevedela dlho gólovo odpútať. V trinástej minúte síce viedli 8:5, o desať minút neskôr už ale bolo vyrovnané (11:11). Od tohto momentu ale prišlo do konca polčasu päť gólov Michalovčaniek, ktoré konečne získali potrebný gólový náskok (16:11). Druhé dejstvo síce odštartovala Slavia dvoma gólmi v rade, vzápätí ale prišla šesťgólová šnúra domácich, ktoré definitívne prebrali opraty zápasu do svojich rúk. Nakoniec vyhrali presvedčivo o desať gólov a v lige sa tak naďalej vezú na víťaznej vlne.

14. kolo MOL liga
MŠK Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha 30:20 (16:11)
Pok. hody: 4/4 – 5/4. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Cipov a Klus (obaja Slovensko). Divákov: 300.
MŠK IUVENTA: Almeidová 1, Jablonská – Radovičová 4/4, Pejovičová, Dorszová, Popovcová, Paľová 2, Bačenková 1, Habánková 1, Soskyda 2, Kohučová 1, Wollingerová 6, Kowaliková 1, Kompaniecová 1, Klučková 1, Krivokapičová 9.
DHC SLAVIA: Malá, Kudláčková – Holečková 4/1, Franková 1, Motejlová, Koubová, Pejšová, Vostarková 2, Novotná, Holeňáková 2, Fryčáková 1, Zimová 1, Míšová, Švihnosová 7/3, Vavroušková 2.

Peter Kostka, tréner MŠK Iuventa Michalovce: „Som rád, že sme tento zápas zvládli a že ťaháme stále víťaznú sériu Dnes dostali príležitosť aj hráčky, ktoré doteraz veľa nehrali a príjemne ma prekvapili. Navyše, mu urobili aj príjemné starosti do ďalších zápasov.“

Daniel Čurda, tréner Slavie Praha: „Zápas sa zlomil v čase, kedy nám začali dochádzať sily. Iuventa má väčšiu variabilitu kádra, čo sa potvrdilo počas zápasu. My sme sa snažili hrať rýchlu hádzanú, no robili sme dosť technických chýb. Iuventa potvrdila svoje kvality a vyhrala zaslúžene.“

Ženy

Rýchly proces so Šaľou

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí štvrtého kola MOL ligy nad HK Slovan Duslo Šaľa 32:17 a dostali