MOL liga štartuje vo štvrtok v Dunajskej Strede, Iuventa do nej vstúpi až v druhom kole

Kategórie

Skoro po šiestich mesiacoch odštartuje vo štvrtok 27. septembra už devätnásty ročník spoločnej hádzanárskej súťaže Sloveniek a Češiek MOL ligy. Liga odštartuje vo štvrtok predohrávaným súbojom Dunajskej Stredy a Šale. Ďalšie tri zápasy sa odohrajú cez víkend, duel Prešova s Iuventou Michalovce je odložený kvôli povinnostiam oboch klubov vo víkendovom Final4 Slovenského pohára.

V MOL lige bude tentoraz štartovať dvanásť tímov – osem z Českej republiky a štyri zo Slovenska. Nováčikov súťaže je HC Plzeň. Do nového ročníka sa neprihlásili až tri tímy. Zo slovenskej strany Bánovce nad Bebravou a Hlohovec, z českej Veselí nad Moravou. Základná časť bude mať 26 kôl, v každom jednom bude mať niekto voľno. V prvom kole narazia na seba iba tímy zo spoločných štátov. Zatiaľ, čo súboj Dunajskej Stredy so Šaľou sa predohrá už vo štvrtok, Prešovčanky sa s Michalovčankami ešte nedohodli na náhradnom termíne. „V týchto dňoch nám Prešov poslal možné termíny,“ povedal športový riaditeľ Iuventy Jan Beňadik. Michalovčanky tak do súťaže vstúpia až v druhom kole, v ktorom v sobotu 5. septembra o 17.30 hod. privítajú Dunajskú Stredu. V Českej republike sa cez víkend odohrajú tri zápasy. Most sa predstaví na horúcej pôde Zlína, Hodonín privíta Písek a v šlágri prvého kola Poruba nastúpi doma proti ambicióznemu Olomoucu. Slavia Praha a nováčik z Plzne majú v prvom kole voľno.

Program 1. kola MOL ligy 2020/2021
štvrtok 27. augusta:
HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa (17.00 hod.)
sobota 29. augusta:
Handball PSG Zlín – DHK Baník Most (16.00 hod.)
HK Hodonín – Sokol Písek (17.00 hod.)
DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc (18.00 hod.)
DHC Slavia Praha a DHC Plzeň majú voľno
odložené: ŠŠK Prešov Iuventa Michalovce

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Žiačky

Šesťbodový vstup našich žiačok

Zápasy prvého kola odohrali počas víkendu v Košiciach proti Bernolákovej naši tri žiacke tímy. Všetky boli úspešné. Staršie žiačky A, čiže

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.