Iuventa štartuje nadstavbovú časť s obhajcom, cieľom návrat titulu do Michaloviec

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prepisovali minulý týždeň svoju históriu. Postupom do finále EHF Európskeho pohára napísali príbeh, aký ešte ich predchodkyne nepísali. Po 26 rokoch dostali slovenský tím do finále európskeho pohára a to im už nikto nevezme. Pred dvojzápasom so španielskym Elchem ale musia ešte zverenky trénera Petra Kostku zvládnuť jeden stanovený cieľ, ktorý je návrat titulu do Michaloviec. Ten by bol pre nich jubilejný pätnásty.

Na konci minulej sezóny prišli Zemplínčanky o unikátnu sériu jedenástich titulov v rade. Po dvanástich rokoch (v sezóne 2019/20 sa titul kvôli pandémii koronavírusu neudeľoval) im slovenský titul zobrala Dunajská Streda a ten chcú Michalovčanky v tejto sezóne naspäť. Keďže v MOL lige účinkovali v tejto sezóne iba tri slovenské tímy, vedenie zväzu rozhodlo, že sa nebude hrať play-off, ale nadstavbová časť o titul, v ktorej sa stretnú všetky tri tímy doma a vonku každý s každým. Keďže tímy nedostali za MOL ligu žiadnu bonifikáciu, o titule rozhodnú štyri zápasy. Dunajská Streda v prvom kole jeden už zvládla. Zdolala doma Šaľu 36:31 a pred duelom druhého kola v Michalovciach, ktorý sa odohrá v nedeľu od 17.00 hod. v Michalovciach, sa dostal DAC do miernej výhody. Michalovčanky sú ale rozbehnuté, keď okrem prvého duelu v sezóne, práve v Dunajskej Strede, neprehrali ďalších 33 zápasov, aj s desiatkou duelov v európskom pohári, kde iba raz remizovali. „Pre nás je nadstavbová časť o titul vrchol sezóny. Ideme do toho s cieľom vrátiť titul do Michaloviec,“ presvedčivo poznamenal tréner MŠK Iuventa Michalovce Peter Kostka.

Poslední dvaja víťazi MOL ligy (Dunajská Streda vyhrala MOL ligu minulý rok) sa v tejto sezóne stretli už trikrát. Hneď v prvom kole ligy zvíťazil doma DAC 30:27. Michalovčanky mu túto prehru vrátili v dvanástom kole, v ktorom doma vyhrali 31:27 a obaja súperi sa stretli ešte raz. Bolo tak pred mesiacom v trnavskom finále Slovenského pohára, v ktorom Michalovčanky hlavne vďaka výbornému prvému polčasu vyhrali 27:23. „Určite sa náš súper z tohto zápasu poučil a prvý polčas z jeho strany už taký nebude. Očakávam veľmi ťažký zápas. Našou nevýhodou je, že sme emočne vybití po náročnej sérii s Benficou Lisabon. Rýchlo sa musíme vrátiť na zem, pretože tento zápas je pre nás takisto nesmierne dôležitý,“ povedal k nedeľňajšiemu zápasu s obhajcom prvenstva Peter Kostka, ktorého sme sa opýtali aj na silu prvého nadstavbového súpera. „Dunajská Streda nemá vyslovene žiadne slabiny. Je to súper, ktorý sa rýchlo aklimatizoval medzi elitu v MOL lige. Má kvalitné brankárky, hrá agresívne v obrane, má hráčky do rýchleho protiútoku a aj také, ktoré sa vedie presadiť na postavenú obranu. Všetky tieto silné stránky musíme eliminovať tými našimi. Rozhodovať bude každý detail. Ja verím, že máme na to kvalitu, aby sme ich doma zdolali. Svojmu tímu verím, v tejto sezóne ma ešte nesklamal,“ dodal Peter Kostka.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Na Žitnom ostrove prehra o tri góly

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce neuspeli v zápase prvého kola MOL ligy, keď na ihrisku obhajcu prvenstva HC DAC Dunajská Streda prehrali

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.