Na post pivota prichádza Cansu Akalinová

Kategórie

Post pivota v novej sezóne v našom tíme výstuži turecká reprezentantka Cansu Akalinová. Ide o dvojičku brankárky Selen Akalinovej, ktorú sme predstavili v pondelok. Obe sestry sa predstavia v našom tíme vôbec prvýkrát v seniorskej kariére spolu a budú vôbec prvé Turkyne, ktoré si oblečú dres nášho klubu. Na poste pivota bude hrať v nasledujúcej sezóne aj s ďalšou posilou, Čiernohorkou Dajanou Miljaničovou.

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Ankary je takisto ako jej sestra reprezentantkou Turecka. Aj pre ňu pôjde o prvé pôsobenie mimo svojej krajiny. Nedávno skončenú sezónu strávila v tíme Kastamonu Belediyesi GSK, s ktorým si zahrala Európsku ligu. Vlani pôsobila v tíme Konyaalti BSK, ktorý nás vyradil v semifinále EHF Európskeho pohára a následne sa stal aj jeho víťazom. Päť predchádzajúcich sezón obliekala dres Muratpasa Nelediyesi. Pôjde vôbec o prvé dvojičky, ktoré si zahrajú spolu v našom tíme. Čo sa týka sestier, v minulosti v našom tíme spoločne pôsobili aj Lívia a Anna Dittelové (dnes už Kalaninová a Obšatníková). Dres nášho tímu si obliekli aj sestry Marianna a Juliana Rebičové (Marianna je dnes už Paľová), no nepôsobili v tíme spolu. „Cansu je výborný somatotyp. Je vysoká hráčka, no aj veľmi atletická. Podobne ako jej sestra je reprezentantkou. S Kastamonom v minulosti hrala aj Ligu majstrov. Pamätáme si ju aj z tímu Konyaalti, ktorý nás vyradil vlani v semifinále EHF Európskeho pohára. Očakávame od nej, že zúročí svoje skúsenosti a bude nášmu tímu nápomocná v plnení cieľov,“ povedala športová riaditeľka Helena Aspridu.

Viac na preskúmanie

Galéria

Desiaty titul v MOL lige v retrospektíve

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa stali po desiatykrát víťazkami nadnárodnej súťaže Sloveniek a Češiek MOL ligy. Michalovčanky sa tešia z nadnárodného titulu

Reprezentácia

Dohrávka s Izraelom v Šali

Šaľa bude dejiskom piatich stretnutí 2. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy v hádzanej žien, ktoré sa od 28.

Dorastenky

Dorastenky na druhom a treťom mieste

Naše dorastenecké tímy sú aj po víkende na medailových pozíciách. Starším dorastenkám patrí naďalej druhé miesto, keď po sobotňajšom víťazstve

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.