Na úvod MOL ligy privítame ambiciózny DAC

Kategórie

Naším prvým súperom v tejto sezóne MOL ligy bude ambiciózny AC DAC Dunajská Streda. Klub sa počas leta výrazne posilnil tak v realizačnom tíme, ako aj v kádri a v novej sezóne tak bude mať DAC výrazne vyššie ambície, ako v nováčikovskej, v ktorej v čase ukončenia sezóny bola Dunajská Streda na desiatom mieste v tabuľke.

Novým šéfom realizačného tímu sa stal známy maďarský odborník Viktor Debre, ktorý nahradil Španiela Xaviera Mena. Debre v minulosti pôsobil v Maďarsku či Španielsku, viedol aj ženy Egeru. Jeho asistentkou zostala Silvia Priklerová, ktorá je aj športovou riaditeľkou klubu. Výrazne sa posilnil aj káder. V ňom zostali Boglárka Bizíková, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu hráčkou MOL ligy, ako aj úradujúca najlepšia hádzanárka Slovenska Monika Rajnohová. Novými posilami sú tri slovenské reprezentantky. Brankárka Viktória Oguntoye, ktorá naposledy pôsobila v Debrecíne. Post pivota posilnila Kristína Pastorková z Veselí nad Moravou a na krídlo prišla Réka Bizíková, ktorá naposledy hrávala za Érd. Posilou by mala byť aj maďarská spojka Beatrix Eloová, ktorá v minulej sezóne hrávala v rakúskom Hypo Niederosterreich. Dunajská streda má na rozdiel od nás už odohraný aj jeden duel v MOL lige. V prvom kole doma remizovala so Šaľou 24:24 (12:11).

Káder pre sezónu
Brankárky: Viktória Oguntoye, Bella Olláhová, Lenka Bundová.
Pivotky: Kristína Pastorková, Orsolya Virágová Demeterová.
Krídla: Mária Straková, Réka Bíziková, Kata Juhosová, Monika Pénzesová.
Spojky: Boglárka Bíziková, Monika Rajnohová, Cintia Bugárová, Beatrix Élőová, Lilla Lelkesová, Réka Mészárosová, Melanie Jagodičová, Anna Olléová, Zsóka Simonicsová.

Prišli: Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín, Maďarsko), Réka Bíziková (Érd Sport KFT, Maďarsko), Beatrix Élőová (Hypo Niederösterreich, Rakúsko), Kristína Pastorková (SHK Veselí), Melanie Jagodičová (Baník Most).

Odišla: Fanni Brunczviková (Komárom VSE).

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dorastenky na prvom mieste

Po víkendových dueloch štvrtého kola sa naše dorastenecké družstvá vyhrievajú na prvých priečkach v tabuľke.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.