Náročný týždeň zakončia na Zemplínskej šírave

Kategórie

Už týždeň prebieha príprava nášho ženského tímu na novú sezónu. Zverenky trénera Michala Lukačína sa pripravujú v domácich podmienkach a v prvých tréningoch sa zamerali hlavne na naberanie kondície.

V tých ďalších už ale budú pridávať aj herné veci, aby boli dobre pripravené na augustové prípravné zápasy. „S prvým týždňom prípravy som maximálne spokojný. Na úvod sme sa zamerali hlavne na kondíciu, budeme ale postupne pridávať aj herné činnosti. S niečím takým budeme pracovať aj tento týždeň, ktorý zavŕšime v sobotu na turnaji v plážovej hádzanej na Zemplínskej šírave. Nepôjde ani tak o výsledok tam, skôr o upevňovanie partie a nejaký teambuilding,“ hovorí tréner tímu Michal Lukačín. Ten má teambuilding nachystaný aj nasledujúci víkend, kedy družstvo absolvuje túru na Sninský kameň.

Aktuálny slovenský majster si musí zvykať nielen na nový realizačný tím , ale aj de facto novú partiu v šatni, keďže z predošlého kádra odišlo až osem hráčok. Na druhej strane tím doplnili tri nové posily a až šesť hráčok zo staršieho dorastu. Tie ale aktuálne netrénujú s tímom. Trojica Tamara Geffertová, Timea Alžbeta Valiska a Vanda Čižmáriková sú na európskom šampionáte do 19 rokov B kategórie v Gruzínsku a reprezentačné povinnosti pri juniorskom tíme Ukrajiny si plní aj brankárka Anastassija Lazorak. Iba s obmedzeniami trénujú zranené Barbora Sabovová a Viktória Rohaľová. S tímom naopak zarezávajú nové posily čiernohorská pivotka Andrea Brajovič, ako aj brazílska pivotka Lígia Costa Maia da Silva a spojka Juliana Costa Pereira. „Pre nás sú tieto týždne veľmi dôležité, pretože máme prakticky nový káder. Nové hráčky si zvykajú na náš systém hry, zvykajú si na partiu. Musíme povedať, že nie je žiadny problém a všetko ide podľa plánu,“ dodal Lukačín.

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Juniorky lídrom druhej ligy žien

Juniorky michalovskej Iuventy sa víkendovým víťazstvom 42:25 na pôde Nesvád dostali po treťom kole druhej ligy žien na prvé miesto

Ženy

Tesné víťazstvo Feherváru nad Lublinom

Hádzanárky maďarského Alba Fehervár KC vstúpili do turnaja o Pohár mesta Michalovce víťazne, keď zdolali štvrtkového premožiteľa Iuventy Michalovce poľský

Ženy

Dôležitejší gól ešte nedala

Relatívna úzkosť kádra, či viaceré absencie v ženskom tíme kvôli chorobám, alebo zraneniam spôsobili, že tréneri museli pred reprezentačnou pauzou ešte

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.