Pilotný ročník Karpatského pohára v Chemkostav aréne

Kategórie

Michalovská Chemkostav aréna bude od piatka do nedele dejiskom zaujímavého rozbiehajúceho projektu. Uskutoční sa tu totiž nultý ročník Karpatského pohára, ktorý by v budúcnosti mohol byť aj tradičným podujatím, na ktorom by si zmerali sily kluby z viacerých európskych štátov. Prvým organizátorom turnaja je práve MŠK Iuventa Michalovce, ktorá tu privíta aktuálne štvrtý tím poľskej Superklasy MKS PR Urbis Gniezno, ukrajinský HK Karpaty Užhorod, kde je športovým riaditeľom bývalý tréner MŠK Iuventa Borys Petrovskyj a maďarský KKC Kisvárda, kde v minulosti pôsobil rad slovenských hráčok a skúsenosti s týmto tímom majú aj tri súčasné Michalovčanky.

Turnaj odštartuje v piatok súbojom Užhorodu s Kisvárdou, ktorý sa začne od 16.45 hod. O 19.00 hod. si zase zmerajú sily Michalovčanky s Gnieznom. V sobotu od 14.30 hod. nastúpia proti sebe Kisvárda s Gnieznom, o 16.45 hod. príde na rad konfrontácia Užhorodu s Iuventou. Turnaj vyvrcholí v nedeľu zápasmi Užhorodu s Gnieznom (10.00 hod.) a Michaloviec s Kisvárdou (12.15 hod.). „Myšlienkou Karpatského pohára je to, aby sa vždy zišli štyri tímy z rôznych krajín a odohrali to turnajovo. Hrať by sa mohlo cez reprezentačné pauzy, alebo v lete. Ide o to, aby tie družstvá hrali aj proti tímom mimo svojej súťaže a konfrontovali sa tak aj so zahraničím. Tento turnaj je nultý ročník a mohla by z toho byť dobrá tradícia,“ povedala športová riaditeľka MŠK Iuventa Helena Aspridu. Na turnaj sa teší aj tréner Iuventy Peter Kostka. „Pre nás to bude určite zaujímavá konfrontácia. Privítame ťažkých súperov. Gniezno si za krátky čas medzi poľskou elitou urobilo svoje meno a svoju silu má stále aj Kisvárda. Najväčšou neznámou je pre nás Užhorod, no ja verím, že aj toto družstvo obohatí tento turnaj.“

Na turnaji budete môcť vidieť aj šesť hráčok, ktoré sa predstavili na práve vrcholiacich majstrovstvách sveta. V drese Ukrajiny sa predstavili tri hráčky MŠK Iuventa (Iryna Kompaniecová, Karyna Soskyda a Jevgenija Kohučová) a pivotka HK Karpaty Užhorod Karyna Kolodiuk. Japonsko reprezentovala pravá kridelníčka Kisvárdy Natsumi Akijama, v slovinskom tíme bola zase ľavá spojka Erin Novak, taktiež hráčka maďarského tímu. V širšej nominácii Poľska bola aj Monika Legowska z Gniezna.

Program turnaja
Piatok 15. december
KKC Kisvárda – HK Karpaty Užhorod (16.45)
MŠK Iuventa Michalovce – MKS PR Gniezno (19.00 hod.)

Sobota 16. december
MKS PR Gniezno – KKC Kisvárda (14.30 hod.)
HK Karpaty Užhorod – MŠK Iuventa Michalovce (16.45 hod.)

Nedeľa 17. december
HK Karpaty Užhorod – MKS PR Gniezno (10.00 hod.)
MŠK Iuventa Michalovce – KKC Kisvárda (12.15 hod.)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.