Po dominantnom výkone dvanásťgólové víťazstvo v Chorzówe

Naše ženské družstvo zvládlo odvetný duel na pôde nováčika MOL ligy, poľského KPR Ruch Chorzów na výbornú. Po dominantnom výkone vyhrali 33:21, keď sme o svojom víťazstve rozhodli prakticky už v prvom polčase, ktorý sme vyhrali 19:7. Do výsledkovej listiny sa gólovo zapísala okrem brankárok každá jedna hráčka. Strelecky sa najviac darilo šesťgólovej Nikolete Trúnkovej, po štyri góly pridali Martina Popovcová, Helena Ryšánková a Marianna Rebičová.

Naše dievčatá uzavrú prípravnú fázu budúci štvrtok súbojom na pôde maďarskej Kisvárdy, hneď na to v sobotu o 17.30 hod. ich čaká úvodný duel MOL ligy, v ktorom privítajú Hodonín.

RPR Ruch Chorzów – MŠK Iuventa Michalovce 21:33 (9:17)
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Štefaníková 2, A. Holejová 2, Bajčiová 3, Popovcová 4, Rebičová 4, Trifunovičová 2, Radovičová 2, Vagaská 1, Ryšánková 4, Wollingerová 1, Dvorščáková 1, Trúnková 6, Dulinová 1.

Tréner Jan Beňadik: „V odvetnom zápase sme sa prezentovali ďaleko lepšou defenzívou. Od toho sa odvíjal zápas a naše vysoké víťazstvo. Parádne nám vyšiel prvý polčas, ktorý sme vyhrali o dvanásť gólov. Práve tam sme položili základ výhry. V stredu sme to trošku nezvládli preto, že v Maďarsku sme hrali na 70 útokov, zatiaľ, čo včera na päťdesiat. Dievčatá boli nervózne, zbrklo zakončovali. Teraz sme hrali podstatne inak, účelnejšie. Zahrala si každá jedna hráča skoro celý polčas. Výnimkou bola akurát Dulinová, ktorá sa vracia po zranení a hrala trošku menej. Dvojzápas v Chorzówe hodnotím kladne. Potrebovali sme odohrať aj takéto zápasy, keďže nám chýba prax. Do štartu sezóny sa ešte predstavíme v Kisvárde a potom nás po Hodoníne čakajú náročné zápasy, na ktoré sa takisto musíme dobre pripraviť.“