Po druhopolčasovom obrate sme vyhrali v Porube 23:18!

Kategórie

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí tretieho kola MOL ligy na pôde DHC Sokol Poruba 23:18 (9:11) a do tabuľky si tak pripísali druhé tohtosezónne víťazstvo. Najbližšie by mali byť zverenky trénera Petra Dávida v hre už túto sobotu, kedy by mali o 19.00 hod. privítať v rámci štvrtého kola MOL ligy český DHK Zora Olomouc. Či sa ale zápas uskutoční vás budeme informovať v piatok…

Lepší vstup do zápasu dohrávaného tretieho kola mali domáce, ktoré po góloch Desortovej a Mýlkovej viedli v druhej minúte 2:0. Za Iuventu odpovedala dvoma gólmi v rade Trúnková, Polášková v šiestej minúte ale opäť poslala domáce do vedenia. Poruba bola aj v ďalších minútach prvého dejstva tesne vo vedení. V deviate minúte síce Klučková vyrovnávala na 4:4, o šesť minút neskôr už domáce viedli 6:4 a tréner Iuventy Peter Dávid reagoval oddychovým časom. Po ňom síce Trifunovičová znížila na 5:6, domáce ale následne potrestali vylúčenie Kakaščíkovej dvoma gólmi v rade a v devätnástej minúte vyhrávali už 8:5. Iuventa kontrovala dvoma gólmi Klučkovej, ktorá následne pohrdla vyrovnaním, keď nepremenila pokutový hod. Poruba nakoniec polčas utiahla do dvojgólového vedenia, keď jeho skóre uzavrela v poslednej minúte Michaela Konečná (11:9).

Chlieb zápasu sa lámal v úvode druhého polčasu. Iuventa mala na rozdiel od toho prvého výborný vstup. Troma gólmi v rade sa po prvýkrát v stretnutí dostala do vedenia a hoci Desortová vyrovnala na 12:12, Iuventa už z koňa, na ktorého sa dostala, nezosadla do konca zápasu. Zverenky trénera Petra Dávida začali diktovať tempo hry. V 46. minúte po góle Nikolety Trúnkovej viedli 15:13, o šesť minút neskôr, keď presne mierila Milica Trifunovičová, bolo už 17:14. Päť minút pred koncom sa síce po góle Desortovej dotiahli domáce na rozdiel jedného gólu (17:20), Michalovčanky však ihneď odskočili opäť na tri góly a definitívne tak zlomili odpor húževnatého súpera, ktorý body doma len tak nerozdáva. Tentoraz sa ale musel zmieriť s prehrou. Tichá ešte dve minúty pred koncom znížila na 18:20, posledné slovo ale patrilo Iuvente, konkrétne Bajčiovej, Popovcovej a Trúnkovej, ktoré stanovili konečný výsledok na 18:23.

DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce 18:23 (11:9)
Pok. hody: 2/0 – 5/3. Vylúčené: 2 – 4. Rozhodovali: Valášek a Vychodil.
DHC SOKOL: Roháčková, Mučková – Tichá 1, Baumbachová, Kavalová 1, Konečná 1, Misková, Desortová 8, Dybalová, Farářová, Maiwaelderová 1, Polášková 2, Mýlková 2, Prašivková 1, Novobilská 1.
IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká – Bajčiová 2, Štefanová 1, Dmytrenkovová, Popovcová 2, M. Kakaščíková, Holejová 2, Dulinová, Trifunovičová 3, Trúnková 5, Godečová, Rebičová, Radovičová, Klučková 6/3, Čorovičová 2.

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Zmena lídra v MOL lige

Novým lídrom MOL ligy sú po desiatom kole hráčky MŠK Iuventa Michalovce Tie sa predrali na prvú priečku sobotňajším víťazstvom

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.