Po výhre 27:22 ideme do finále Slovenského pohára

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú vo finále Slovenského pohára. Zverenky trénera Petra Kostku totiž zvládli náročný semifinálový duel na pôde lídra MOL ligy HK Slovan Duslo Šaľa, keď vyhrali 27:22. Týmto víťazstvom nielenže vrátili Šali ligovú prehru spred viac ako mesiaca, no stali sa prvým tímom, ktorý v tejto sezóne v Šali vyhral. Do konca roka odohrajú Michalovčanky ešte jeden zápas. V utorok dvadsiateho decembra privítajú v dohrávanom stretnutí jedenásteho kola MOL ligy v šlágri šlágrov Baník Most.

Semifinálový duel Slovenského pohára odštartovala presná strela hosťujúcej Kompaniecovej, na ktorú rovnakou mincou odpovedala aj Ščípová. Michalovčanky boli aj naďalej vo vedení. Po góloch Krivokapičovej a Popovcovej vyhrávali 4:2, Šaľa však kontrovala troma gólmi v rade a v siedmej minúte vyhrávala prvýkrát v zápase (5:4). Iuventa kontrovala opäť gólmi spomenutej dvojice a po presnej strele Dvorščákovej bolo v jedenástej minúte 5:7. Šaľa ale opäť dvoma gólmi vyrovnala.  Michalovčanky boli celý prvý počas o krok preč. Po presných strelách Krivokapičovej s Kompaniecovou viedla o dva góly (10:8), Duslo ale zase dvoma gólmi zrovnalo na 10:10. Wollingerová v oslabení opäť dostala Iuventu do vedenia, Tulipánová ale vyrovnala. Michalovčanky išli opäť do dvojgólového vedenia, keď sa presadili Krivokapičová s Wollingerovou a o dva góly viedli aj po presnej strele Štefaníkovej (12:14) na začiatku poslednej minúty. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo domácej Ščípovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 13:14.

Michalovčanky lepšia odštartovali aj druhé dejstvo a po góle Klučkovej viedli 15:13. Diana Mária Vargová síce znížila na rozdiel jedného gólu, po presných strelách Wollingerovej, Krivokapičovej a Kompaniecovej Iuventa viedla v 37. minúte 18:14. Vargová so Ščípovou znížili na, po premenenej sedmičke Kompaniecovej na konci 40. minúty bolo 16:19. Šaľa sa ale opäť vrátila do hry. V 44. minúte po góle Pócsikovej bolo už iba 19:20.  Obrat v stretnutí ale neprišiel. Tulipánová ešte v 48. minúte znížila na 20:21, tým ale odštartovala päťgólovú šnúru Michalovčaniek, ktoré týmto rozhodli o osude zápasu. V Šali nakoniec zvíťazili 27:22 a sú prvým finalistom Slovenského pohára. Ich súper vzíde z dvojice Dunajská Streda Stupava, ktorá sa stretne v stredu štvrtého januára.

HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce 22:27 (13:14)
Pok. hody: 4/3 – 2/2. Vylúčené: 1 – 6, ČK: Dvorščáková (Michalovce – za tri vylúčenia). Rozhodovali: Budzák a Záhradník. Divákov: 500.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová, Rácková, Vargová 4, Konigová 3, Pócsiková 2, Ščípová 9/3, R. Šalatová, Ušiaková, Tulipánová 2, Kusyová, E. Pastoreková 1, Somogyi, Varjassiová 1, Ratvajská.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 2, Štefaniková 1, Dmytrenková, Popovcová 4, Soskyda, Kohučová, Borysevyčová, Wollingerová 4, Kompaniecová 7/1, Kolovská 1, Klučková 1, Krivokapičová 7/1.

MOL Liga

Víťazný obrat Zlína v Hodoníne

Napriek reprezentačnej prestávke sa aj v sobotu hral jeden duel spoločnej slovensko-českej súťaže žien. V moravskom derby v rámci dohrávky