Po výhre 30:29 postup do štvrťfinále EHF Európskeho pohára

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa po štvrtýkrát v rade predstavia vo štvrťfinále EHF Európskeho pohára. Michalovčanky si totiž v konfrontácii s chorvátskym ŽRK 2010 Split postrážili sobotňajší náskok (35:29), ktorý v odvete ešte výhrou 30:29 navýšili. Meno súpera sa dozvedia po budúcotýždňovom žrebe v sídle EHF vo Viedni.

Keď chceli hráčky Splitu, ktoré boli v odvetnom stretnutí vedené ako domáci tím, postúpiť do historicky prvého európskeho štvrťfinále, museli zmazať šesťgólový náskok Michalovčaniek. V úvode sa ale nevedeli odtrhnúť od „domáceho“ tímu, ktorý v pätnástej minúte viedol 9:7. Následne ale Split skóroval štyrikrát v rade a začala sa rodiť dráma. Michalovčanky trpeli hlavne na zahodené šance, ktoré spôsobili, že prvý polčas prehrali 14:17. Michalovčankám vyšiel ideálne štart do druhého polčasu. Za šesť minút dokázali zmazať trojgólové manko, na čo si lavička Splitu zobrala oddychový čas. Po ňom sa už hralo podľa michalovských nôt. Iuventa nakoniec vyhrala 30:29 a po štvrtýkrát v rade sú jej hráčky medzi ôsmimi najlepšími v európskom pohári.

ŽRK Split 2010 – MŠK Iuventa Michalovce 29:30 (17:14) – hralo sa v Michalovciach.
Prvý zápas: 29:35
MŠK Iuventa postúpil do štvrťfinále.
Pok. hody: 3/3 – 3/3. Vylúčené: 3 – 7, ČK Dvorščáková (Michalovce) za tri vylúčenia. Rozhodovali: Lošak a Šnyt (obaja Ukrajina). Divákov: 500.
ŽRK 2010: Pletikosičová, Žurová, Pavkovičová – Mijičová 2, Fradeličová 7/3, Brajnová 3, Malešová 3, Rubicová 4, Lovricová 6, Hudoletnjaková 2, Ercegovičová 2, Pauková, Dadicová, Miškovičová.
MŠK IUVENTA: Jablonská, Jakubiková, Lazorak – Dvorščáková 1, Valiska, Biegerová 6/2, Popovcová 5, Soskydová 8/1, Bačenková 1, Lukáčová 2, Kowaliková 2, Brajovičová 2, Frelierová, Geffertová, Costová Perreirová 1, Sabovová 3.

Maroš Vikartovský (tréner): „Prvotný pocit je krásny. Sme vo štvrťfinále. Následne prichádza zamyslenie, ako to vyzeralo. Musíme popracovať na niektorých veciach. Dievčatá tentoraz ukázali viac bojovnosti a viac kolektívu, ako hádzanej. Mali sme dobrý vstup do zápasu. Následne prišla ale pasáž, ktorá nám nevyšla. Horíme na nepremenených šanciach. Musíme popracovať práve na tejto individuálnej veci. Po zmene strán to už bolo lepšie. Mali sme to pod kontrolou. Aj tu sme ale mali hluchšiu pasáž. Trochu to nechápem. Päť, či sedem minút hráme výborne, potom prídu pasáže, ktorá nám nejdú. Musíme na to popracovať.“

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Staršie dorastenky už na druhom mieste

Naše staršie dorastenky sa po pomalšom štarte vyšvihli už na druhé miesto v tabuľke. Po výhre 31:15 v nedeľňajšom stretnutí šiesteho kola,

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.