Proti Portugalsku bez Valérie Dulinovej

Kategórie

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska sa zišla v nedeľu v Topoľčanoch, kde sa začala pripravovať na tohtotýždňový dvojzápas kvalifikácie ME 2022 proti Portugalsku. Nový hlavný tréner Jorge Dueňas nominoval 20-členný káder, ale ešte pred začiatkom sústredenia prišlo k trom vynúteným zmenám na troch rôznych hráčskych postoch. Jedna sa týka aj michalovskej Iuventy, keď zo zdravotných dôvodov bude chýbať pivotka Valéria Dulinová. Ďalších šesť hráčok (Bibiana Štefaniková, Martina Popovcová, Marianna Rebičová, Adriana Holejová, Nikoleta Trúnková a Vladimíra Bajčiová) budú Dueňasovi k dispozícii.

„Zo zdravotných dôvodov nie sú k dispozícii krídelníčka Katarína Pócsíková, pivotka Valéria Dulinová a ani spojka Natália Némethová. Namiesto nich sme káder doplnili o Lenku Ratvajskú, Viktóriu Györiovú a Olíviu Ščípovú. Ďalšie hráčky neavizovali zdravotné problémy okrem bežných boľačky,“ informoval asistent trénera Peter Pčola. Slovenky majú za sebou úvodné tréningové jednotky. „Prvý tréning v nedeľu bol regeneračného charakteru, keďže hráčky mali počas víkendu ligové povinnosti a potom cestovali na zraz do Topoľčian. Pondelkové tréningy venujeme tomu, čo chceme hrať my. V utorok sa budeme konkrétne pripravovať na nášho najbližšieho protivníka,“ poznamenal Pčola. Pre káder v tomto zložení je to prvá skúsenosť s novým realizačným tímom. „Dievčatá sa postupne oťukávajú a zisťujú, čo môžu od nás očakávať. Na tréningoch čoraz viac komunikujú. Nálada v družstve je dobrá,“ dodal Dueňasov asistent.

Slovenky sa v utorok presunú do Bratislavy, kde v stredu ráno absolvujú brífing s médiami a potom z Viedne cez Zürich odletia do Porta. Prvý zápas s Portugalskom odohrajú vo štvrtok 3. marca od 20.00 h v meste Paredes. Odveta bude v nedeľu 6. 3. od 15.00 h v Topoľčanoch. V 5. kvalifikačnej skupine bojov o postup majstrovstvá Európy 2022 v Slovinsku, Čiernej Hore a Severnom Macedónsku sú oba tímy zatiaľ bez bodu za favorizovanými družstvami Maďarska a Španielska.

Aktuálna nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredení pred dvojzápasom kvalifikácie ME 2022 proti Portugalsku (3. a 6. marca):
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Viktória Oguntoyová (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Nikoleta Trúnková (MŠK Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Katarína Kostelná (DHK Baník Most/ČR), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Erika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda), Diana Mária Vargová, Olívia Ščípová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Po prestávke ďalších deväť duelov

Po krátkej reprezentačnej pauze sa tento týždeň opäť rozbehne kolotoč duelov nadnárodnej MOL ligy. Už v stredu sú na programe dve

MOL Liga

Favoriti bez zaváhania

Kvôli obmedzeniam pri cestovaní medzi Českou republikou a Slovenskom sa počas víkendu v MOL lige odohrali iba dva zápasy, v

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.