Sedem našich hráčok na reprezentačný zraz do Púchova

Kategórie

Hneď v úvode novej sezóny majú prvú reprezentačnú akciu hádzanárky Slovenska, ktoré čaká nabitý zvyšok kalendárneho roka. Okrem vstupu do kvalifikácie o postup na ME 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore majú pred sebou aj vystúpenie na MS 2021 v Španielsku. Aj preto sa realizačný tím snaží naplánovať čo najviac spoločnej prípravy nielen v asociačných termínoch. Jeden z nich sa uskutoční už v nasledujúcich dňoch a zúčastní sa na ňom až sedem našich hráčok.

Zverenky hlavného trénera Pavla Streichera sa zídu už túto nedeľu 12. septembra v Púchove na krátkom trojdňovom zraze. Na Považí by sa mal zísť 14-členný káder pozostávajúci z dvoch brankároch a tucta hráčok. Zložený je z hádzanárok troch domácich klubov (Iuventa, D. Streda, Šaľa) a dvoch zahraničných (Siófok, Kreuzlingen). Streicher do nominácie zaradil až sedem hráčok nášho klubu. Ide o pivotky Nikoletu Trúnkovú s Valériou Dulinovou, spojky Adrianu Holejovú, Vladimíru Bajčiovú a Mariannu Rebičová, a kridelníčky Martinu Popovcovú s Bibianou Štefanikovou. „Tento termín nie je asociačný, a tak sa niektoré zahraničné kluby postavili k tomu odmietavo, ale musíme to rešpektovať. Keďže letné akcie nám z rôznych dôvodov nevyšli, naším zámerom je, aby sme sa po dlhšom čase opäť stretli a povedali si, o čo ide vzhľadom k tomu, že nastala nová situácia udelením voľnej karty na svetový šampionát,“ uviedol P. Streicher, ktorý k zloženiu svojho družstva doplnil: „Zvykneme mať k dispozícii početnejší káder, ale takáto je aktuálna situácia. Mňa najmä mrzia zranenia a zdravotné problémy niektorých hráčok, keď sa boria s týmito obmedzeniami už na začiatku sezóny, čo je veľmi zlý signál. Som však rád, že nám v našich kluboch vyšli v ústrety. Napríklad z Iuventy uvoľnili sedem hráčok, za čo patrí vďaka trénerovi a športovému riaditeľovi Jánovi Beňadikovi. Vďaka tomu môžeme natrénovať veci, ktoré chceme.“

Jednou z dvoch legionárok v nominácii je ľaváčka hrajúca na pravej spojke Petra Škoricová zo švajčiarskeho Kreuzlingenu. „Dostala súhlas od svojho klubu. Je to jedna z posledných príležitostí, aby sme ju vyskúšali a zistili, v akom je stave a či s ňou v prípade potreby môžeme rátať,“ vysvetlil kormidelník SR. Slovenské reprezentantky mali počas septembrového sústredenia absolvovať aj zápasovú previerku. „Z myšlienky otestovať sa v prípravnom stretnutí zišlo. Najskôr bol naplánovaný duel s Českom a potom nevyšiel ani úmysel zahrať si Rakúskom. Iný duel nebudeme organizovať,“ dodal Streicher.

Zdroj: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.