Šesť gólov Trifunovičovej

Kategórie

V minulých dňoch sa darilo na európskych palubovkách aj našim bývalým hráčkam. V maďarskej lige si Kisvárda pripísala dva body za výhru nad Békéscsabou 28:20, hoci po polčase bol stav ešte nerozhodný. Z hráčok Kisvárdy skórovala Nikoleta Trúnková dvakrát, Veronika Habánková tiež vystrelila dvakrát, ale bez gólovej radosti.

Jomi Salerno si drží druhú priečku v Taliansku, počas víkendu si poradilo s Cassanom 31:28. Jeho stredná spojka Vladimíra Bajčiová sa dvakrát zapísala do listiny strelkýň. Strelecky sa darilo aj Milici Trifunovičovej, ktorá bola so šiestimi gólmi najlepšou strelkyňou svojho HAC Le Harve pri výhre 29:28 nad Boullargues. Hádzanárky MGA Fivers s brankárkou Adrianou Medveďovou zvíťazili nad posledným Dornbirnom 26:23 a v tabuľke rakúskej ligy im patrí druhé miesto.

Cez víkend pokračovali aj európske pohárové klubové súťaže V Lige majstrov strelila Ivana Godečová dva góly, ktoré jej Budučnosti Podgorica ale veľmi nepomohli, keďže na pôde Mety Handball prehrala 23:29. Naopak, darilo sa tímu Vipers Kristiansand, kde je asistentom trénera Tomáš Hlavatý. Nórsky tím doma zdolal nemecký SG BBM Bietigheim 34:32. Weronika Kordowiecká pomohla v bránke svojmu Eurobud JKS Jaroslaw k postupu do štvrťfinále EHF Európskeho pohára. V dvojzápase na pôde súpera síce Jaroslaw najskôr prehral s HC Giorche Petrov WHC Skopje 26:27, v odvete ale vyhral 30:23. Vo štvrťfinále sa Eurobud JKS stretne práve s našou Iuventou. S účinkovaním na medzinárodnej scéne sa rozlúčil český Kynžvart. Družstvo trénera Petra Sabadku po domácej prehre 24:26 prehralo aj odvetu osemfinále Európskeho pohára v španielskom Gijóne (23:35). Annamária Patrnčiaková dala jeden gól hostiek.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Žiačky

Mladšie žiačky krajskými majsterkami

Mladšie žiačky A sa stali majsterkami kraja. Zverenky trénera Henricha Marcinčáka ovládli skupinu Prešovského a Košického kraja, ktorú vyhrali bez prehry. Zaujímavé

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.