Slovenky v Michalovciach bez Oguntoyovej, Szarkovej i Pócsíkovej

Kategórie

Slovenské hádzanárske reprezentantky sú od sobotňajšieho večera v Michalovciach, kde sa pripravujú na záver kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy žien 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore. Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa čakajú atraktívni súperi usilujúci sa o prvú priečku v 5. skupine – v stredu 20. apríla si od 20.00 h zmerajú v michalovskej Chemkostav aréne so Španielkami a v nedeľu 24. 4. od 14.45 h v Györi s Maďarkami.

Na zraze sa hlásilo 18 hráčok, ale oproti pôvodnej nominácii prišlo k viacerým zmenám. „Na poslednú chvíľu vypadli niektoré hráčky. Po brankárke Viktórii Oguntoyovej nie sú k dispozícii ani krídelníčka Katarína Pócsíková a spojka Simona Szarková, ktorá chýba zo zdravotných dôvodov. Dodatočne sme povolali šaliansku brankárku Viktóriu Voržáčkovú a spojky Eriku Rajnohovú z Dunajskej Stredy a Katarínu Kostelnú z Baníka Most, ktoré boli s nami aj na marcovej reprezentačnej akcii. Máme tu osemnásť hráčok, ale nie všetky si v ideálnom stave aj vzhľadom na blížiaci sa koniec sezóny,“ informoval asistent trénera SR Peter Pčola.

Slovenky majú za sebou úvodné dva tréningy. „Potrebujeme využiť každý jeden tréning i zápasy, aby sme sa koncentrovali na zlepšenie našej hry. Snažíme sa dievčatá motivovať, vštepiť im myšlienky o našej obrane i čo-to povedať o najbližších súperoch. Chceme sa čo najlepšie pripraviť na zápasy, v ktorých nás čakajú špičkové tímy. Potrebujeme zlepšiť obranu, aby sme mohli dávať viac ľahkých gólov,“ dodal Pčola. V pondelok predpoludním sa hádzanárky Slovenska budú pripravovať v posilňovni a popoludní v hale. V utorok príde na rad ďalší tréning a v stredu predzápasová rozcvička. Slovenky majú pred sebou posledné dve vystúpenia v rámci 5. skupiny, v ktorej sú po štyroch kolách bez bodu na poslednom mieste tabuľke a bez šance postúpiť na kontinentálny šampionát.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na kvalifikáciu ME 2022 proti Španielsku a Maďarsku (20. a 24. apríla 2022):
brankárky:
Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Soňa Furgaláková, Viktória Voržáčková (obe HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Nikoleta Trúnková (MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Katarína Kostelná (DHK Baník Most/ČR), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Anette Emma Hudáková, Erika Rajnohová (obe HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Autor: slovakhandball.sk

 

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.