Slovenky v Michalovciach bez Oguntoyovej, Szarkovej i Pócsíkovej

Kategórie

Slovenské hádzanárske reprezentantky sú od sobotňajšieho večera v Michalovciach, kde sa pripravujú na záver kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy žien 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore. Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa čakajú atraktívni súperi usilujúci sa o prvú priečku v 5. skupine – v stredu 20. apríla si od 20.00 h zmerajú v michalovskej Chemkostav aréne so Španielkami a v nedeľu 24. 4. od 14.45 h v Györi s Maďarkami.

Na zraze sa hlásilo 18 hráčok, ale oproti pôvodnej nominácii prišlo k viacerým zmenám. „Na poslednú chvíľu vypadli niektoré hráčky. Po brankárke Viktórii Oguntoyovej nie sú k dispozícii ani krídelníčka Katarína Pócsíková a spojka Simona Szarková, ktorá chýba zo zdravotných dôvodov. Dodatočne sme povolali šaliansku brankárku Viktóriu Voržáčkovú a spojky Eriku Rajnohovú z Dunajskej Stredy a Katarínu Kostelnú z Baníka Most, ktoré boli s nami aj na marcovej reprezentačnej akcii. Máme tu osemnásť hráčok, ale nie všetky si v ideálnom stave aj vzhľadom na blížiaci sa koniec sezóny,“ informoval asistent trénera SR Peter Pčola.

Slovenky majú za sebou úvodné dva tréningy. „Potrebujeme využiť každý jeden tréning i zápasy, aby sme sa koncentrovali na zlepšenie našej hry. Snažíme sa dievčatá motivovať, vštepiť im myšlienky o našej obrane i čo-to povedať o najbližších súperoch. Chceme sa čo najlepšie pripraviť na zápasy, v ktorých nás čakajú špičkové tímy. Potrebujeme zlepšiť obranu, aby sme mohli dávať viac ľahkých gólov,“ dodal Pčola. V pondelok predpoludním sa hádzanárky Slovenska budú pripravovať v posilňovni a popoludní v hale. V utorok príde na rad ďalší tréning a v stredu predzápasová rozcvička. Slovenky majú pred sebou posledné dve vystúpenia v rámci 5. skupiny, v ktorej sú po štyroch kolách bez bodu na poslednom mieste tabuľke a bez šance postúpiť na kontinentálny šampionát.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na kvalifikáciu ME 2022 proti Španielsku a Maďarsku (20. a 24. apríla 2022):
brankárky:
Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Soňa Furgaláková, Viktória Voržáčková (obe HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Nikoleta Trúnková (MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Katarína Kostelná (DHK Baník Most/ČR), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Anette Emma Hudáková, Erika Rajnohová (obe HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Autor: slovakhandball.sk

 

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.