Slovenské hádzanárky budú mať nového trénera. Streicher skončil

Kategórie

Pavol Streicher už nebude viesť slovenskú hádzanársku reprezentáciu žien. Svoje pôsobenie ukončil po MS 2021 v Španielsku, na ktorých jeho družstvo obsadilo konečné 26. miestu. Meno nového kouča oznámi Slovenský zväz hádzanej (SZH) v piatok na tlačovej konferencii.

Streicher prevzal Slovensky v júli 2019, keď nahradil Jána Packu. Jeho tím následne prišiel o možnosť zabojovať o postup na ME 2020 do Dánska, pretože kvalifikačné boje pre pandémiu koronavírusu zrušili a na podujatí štartovali rovnaké družstvá, ako na predchádzajúcom šampionáte. V kvalifikácii na MS 2021 v Španielsku dokázal so zverenkyňami zdolať všetky súperky na turnaji v Luxemburgu – Ukrajinky, Izraelčanky i domáce hráčky. V baráži následne neuspel proti Srbkám. Na šampionát sa však neprihlásil žiaden účastník z Oceánie a Medzinárodná hádzanárska federácie (IHF) sa na voľný post rozhodla dosadiť voľnou kartou práve Slovensko.

Na svetovom šampionáte Slovenky nestačili v základnej skupine na všetkých troch európskych súperov z Nemecka, Maďarska i Česka a presunuli sa do boja o Prezidentský pohár. V nich zdolali Tunisko, Paraguaj a kontumačne Čínu. V záverečnom súboji o 25. miesto však podľahli Angole 21:23.

TASR

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.