Štvorgólová prehra znamená historické semifinále

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú v semifinále EHF Európskeho pohára! V odvetnom štvrťfinálovom zápase síce prehrali na pôde poľského Eurobud JKS Jaroslaw 25:29, prvý zápas ale vyhrali 37:25 a to znamená historický postup do semifinále. Michalovčanky tak vyrovnali slovenské maximum, keď v semifinále európskeho pohára boli už aj hráčky HK Slovan Duslo Šaľa a ŠKP Bratislava.

Tak ako sa čakalo, poľský tím od začiatku riskol všetko na jednu kartu. Kompaniecová síce odpovedala na prvý gól Gadziny, následne ale Jaroslaw skóroval osemkrát v rade a v deviatej minúte viedol 9:1. Michalovčanky ihneď odpovedali dvoma gólmi v rade, v sedemnástej minúte Dvorščáková znížila dokonca na 6:10. Záver prvého dejstva ale patril opäť Jaroslawu, ktorý natiahol svoj náskok na osem gólov (16:8).  Najlepšiu pasáž zápasu mali Michalovčanky v úvode druhého dejstva. V ňom skórovali šesťkrát v rade a definitívne tak rozhodli o svojom postupe. Jaroslaw síce vyhral 29:25, z postupu do semifinále sa ale tešili Zemplínčanky.

Eurobud JKS Jaroslaw – MŠK Iuventa Michalovce 29:25 (16:8)
Prvý zápas: 25:37
Pok. hody: 3/3 – 2/2. Vylúčené: 2 – 4. Rozhodovali: Maia a Nunes (obaja Portugalsko). Divákov:
EUROBUD JKS: Kukharchyk, Kordowiecká – Bancilon 1, Gadzina 2, Dorsz 5, Trawczynska 9/3, Matusczyk, Volovnyk 2, Gliwinska 2, Nestsiaruk 2, Mokrzka, Zimny 3, Smolinh 2, Strozik 1, Kozimur.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 3, Polievková, Štefaniková 3, Dmytrenková, Popovcová 5, Kohučová 3, Borysevyčová, Wollingerová 3/1, Kompaniecová 4, Kolovská, Klučková, Krivokapič 4/1.

Tréner Peter Kostka: „Úvod zápasu bol ako zo zlého sna. Vedeli sme, že na nás súper vybehne a pôjde do maximálneho rizika, proste že investuje všetku energiu do úvodu. V ôsmej minúte bolo 1:9 a diváci boli v takom tranze, že neboli siedmym hráčom, ale dokonca ôsmym hráčom poľského tímu. Vôbec nám nefungovala obrana a nechytili sa ani brankárky. Zbytočne sme otvárali priestory. Začala pracovať hlava. Som ale rád, že máme vnútorne nesmierne silný tím. Cez polčas nemalo význam kričať, skôr som chcel vyvolať pozitívnu energiu. Vedel som, že keď budeme riešiť iným spôsobom ich útočný koncept, budeme úspešní, čo sa aj stalo. Veľká vďaka patrí našim fanúšikom, ktorí sem merali cestu.“

Dorastenky

Dorastenky cez víkend v hre až dvakrát

Našim dorasteneckým tímom aj po dueloch dvadsiateho kola patria čelné pozície v tabuľkách najvyšších súťaží. Staršie dorastenky si upevnili prvé miesto