V novej sezóne aj s kapitánkou Wollingerovou

Kategórie

V novej sezóne bude náš dres obliekať aj naša kapitánka Patrícia Wollingerová. Skúsená tridsaťtriročná spojka a líder nášho tímu na palubovke i v šatni sa dohodla na novej ročnej zmluve. Wollingerová tak bude pokračovať v našom klube, v ktorom je mimo hosťovania v Trenčíne  a materskej dovolenky, od žiackej kategórie.

Dlhoročná líderka nášho tímu sa dohodla na ďalšej ročnej zmluve, hoci prvotným zámerom bolo po tejto sezóne skončiť. „Presvedčili ma ambície klubu do ďalšej sezóny. Výzvou pre mňa určite je pôsobenie v Európskej lige, kde sa klub chce v novej sezóne prihlásiť,“ povedala na margo predĺženia svojho kontraktu rodáčka z Revúcej. „Sme určite radi za to, že sa Paťa rozhodla pokračovať vo svojej úspešnej kariére. Určite je pre ňu výzva Európska liga. My máme ale ciele aj v tejto sezóne. Verím, že nám pomôže k návratu titulu do Michaloviec, ako aj k prekonaniu Benfici Lisabon v semifinále EHF Európskeho pohára. Paťa v posledných zápasoch ukázala, že stále má tímu čo dať, stále je jeho platnou členkou a som o tom presvedčená, že to takto bude aj v ďalších dueloch, či ďalšej sezóne,“ poznamenala k podpisu kapitánky tímu športová riaditeľka klubu Helena Aspridu.

Káder nášho tímu pre budúcu sezónu sa tak skladá za pochodu. Už predtým predĺžili zmluvy Martina Popovcová, Lívia Klučková, ako aj brankárka Iryna Jablonská. Zmluvu na ďalšiu sezónu majú aj ďalšie opory – Veronika Habánková, Marianna Rebičová, Iryna Kompaniecová, či Emilia Kowaliková s Alenou Dvorščákovou. „Káder by mali po sezóne opustiť štyri, alebo päť hráčok. Rovnaký počet hráčok nás aj posilní,“ uviedla Helena Asprodu. Prvou posilou pre náš klub je pivotka Dajana Miljaničová, ktorá proti nám nastúpila aj v pohárových dueloch za kosovské KFH Istogu. Ešte koncom minulého roka sa na dva a polročnej zmluve dohodla aj brazílska ľaváčka Aline Biegerová.

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.