V novej sezóne aj s Marijou „Roksy“ Radovičovou

Kategórie

V predstavovaní kádra na budúcu sezónu pokračujeme jedným predĺženým kontraktom. Na novej zmluve sme sa v týchto dňoch dohodli s Marijou Radovičovou. Čiernohorská ľavá kridelníčka sa síce v týchto dňoch podrobila operácii kolena (ktoré si zranila v našom domácom zápase s Mostom) a jej pauza sa odhaduje na niekoľko mesiacov, svojimi výkonmi si ale vybojovala opäť zmluvu.

„Roksy“ u nás pôsobí od sezóny 2019/20. Postupne sa zaradila medzi opory na ľavom krídle, kde súperi o post jednotky s Martinou Popovcovou. „Som strašne rada, že tu zostávam ďalšie dva roky. Som tu už tretí rok a klub, ako aj mesto som si veľmi obľúbila,“ rozhovorila sa sympatická kridelníčka, ktorá veľmi vníma aj fakt, že klub sa k nej postavil dobre aj v čase zranenia. „My sme o predĺžení zmluvy spolu hovorili ešte pred mojim zranením. Potom som nevedela, či to ešte bude platiť, no klub sa zachoval skvelo. Vybavil mi operáciu v Košiciach, kde ma operoval doktor Polan. Cítim k Iuvente určitý záväzok a po svojom návrate na palubovku to chcem klubu vrátiť,“ pokračuje Radovičová, ktorá už v sobotu odchádza domov do Čiernej Hory. „Budem doma a to môže kladne vplývať na moju rehabilitáciu. Bude to aj o psychike a keď budem doma, môže mi to veľmi pomôcť. Operácia dopadla podľa doktorov dobre. Ešte sa musím dohodnúť s pánom trénerom Kostkom, kedy by som sa mala vrátiť späť do Michaloviec a pokračovať v rehabilitácii tu. Môj návrat na palubovku vidím niekedy začiatkom budúceho roka,“ dodáva „Roksy“.

Spolu s ňou v tíme pôsobia aj ďalšie dva Čiernohorky – pivotka Ivana Godečová a takisto krídlo Milica Trifunovičová, ktorá tu je rovnako od sezóny 2019/20. V novej sezóne pribudne ďalšie Čiernohorská posila, mladučká pivotka Anastasija Krivokapič. Tá prichádza ako náhrada práve za Godečovú, ktorá sa od novej sezóny upísala čiernohorskému majstrovi a pravidelnému účastníkovi Ligy majstrov Budučnosti Podgorica. „Ja sa z jej príchodu veľmi teším. Naša „čiernohorská mafia“ tak ostane (smiech…). Určite, keď sa sem vrátim, budem jej vo všetkom nápomocná,“ uviedla Radovičová k novej spoluhráčke. To, že čiernohorská kridelníčka ostáva teší aj prezidenta klubu Patrika Sabova. „Sme strašne radi, že tu Marija ostáva. Je pre nás dôležitá hráčka tak na ihrisku, ako aj mimo neho. Dúfame, že rehabilitácia pôjde rýchlo a čo najskôr ju budeme mať na ihrisku.“

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.