V Olomouci sme vyhrali 24:20 a máme siedme víťazstvo v rade

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v dohrávanom zápase šestnásteho kola MOL ligy na pôde DHK Zora Olomouc 24:20 a natiahli tak svoju víťaznú šnúru na sedem duelov. Zverenky trénera Jana Beňadika budú najbližšie v hre budúcu sobotu, kedy od 18.00 hod. privítajú Zlín.

V úvode zápasu sa podobne ako v Michalovciach oba tímy ťahali o vedenie. Iuventa vyhrávala 1:0 aj 2:1, Olomouc zase 3:2. V piatej minúte opäť Popovcová naklonila vedenie na michalovskú stranu (3:4) a Iuventa viedla aj po góle Bajčiovej 5:4. Keď hneď na to skórovala aj Trúnková, rozdiel v skóre bol po prvýkrát dvojgólový (4:6). Domáca Zora však kontrovala presnými zásahmi Kubáčkovej so Záviškovou a v deviatej minúte bolo vyrovnané. Michalovčanky však naďalej udávali tempo hry. V dvanástej minúte po premenenej sedmičke Bajčiovej opäť viedli o dva góly, keď sa hneď na to presadila aj Premovičová, bolo 9:6. Iuventa aj naďalej naťahovala svoje vedenie. Po dvoch góloch Popovcovej v rade viedla 11:7, po góle Godečovej bolo už 12:7. Keď Bajčiová v dvadsiatej minúte dávala už na 13:7, zobrala si domáca lavička oddychový čas. Ten na chvíľu domáce nabudil, keďže hneď na to znížili na 9:13. Keď Závišková z rýchlej kontry znížila na 10:13, oddychový čas si brala aj lavička Iuventy. Po ňom Olomouc znížil už na 12:14, záver prvého dejstva však patril Iuventa. Tá išla Popovcovej so Štefanikovou opäť do štvorgólového vedenia a po polčase mohla dokonca viesť aj o päť gólov, Trúnková však v poslednej sekunde v čistej šanci trafila iba brankárku Poláškovú.

V úvode druhého dejstva sme mohli vidieť viacero nepresností na oboch stranách. Skóre sa menilo až v 35. minúte, kedy Kapsová znížila na 13:16. Michalovčanky si držali mierne vedenie aj tentoraz. V 41. minúte upravila Trifunovičová na 20:14, v 43. minúte dávala Premovičová už na rozdiel siedmych gólov 21:14. Keď hneď na to Trúnková zvýšila na 22:14, zobrala si lavička domácich oddychový čas. Aj ten domáce nakopol. Po troch góloch Zory v rade v 50. minúte siahala na oddychový čas aj lavička Iuventy. Po ňom Olomouc znížil na 18:22, dráma sa ale nakopol na Hanej neodohrala. Iuventa ustála dve oslabovky a potom doviedla duel do víťazného konca po výsledku 24:20.

DHK Zora Olomouc – Iuventa Michalovce 20:24 (12:16)
Pok. hody: 3/3 – 3/3. Vylúčené: 3 – 4. Rozhodovali: Brzósková, Pavelová. Bez divákov.
DHK ZORA: Polášková, Haládiková – Kubálková, Kapsová 4, Možíšová, Závišková 3, Řezníčková, Gajdošíková, Sovová, Přikrylová 4, Kubáčková 3/3, Kašpárková 1, Krajčovičová, T. Fryčáková, Protivánková, Jansová 4, Kuxová.
IUVENTA: Jablonska, Kordowiecká – Klučková 2, Štefaniková 2, Popovcová 3, Rebičová 2, Trifunovičová 1, Trúnková 6, Kohučová. A. Holejová 1, Godečová 1, Bajčiová 3/3, Radovičová, Premičová 3, Kompaniecová 1, Dulinová.

Ženy

Po druhom hladkom víťazstve ľahko do finále

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili do svojho dvanásteho národného finále v rade, keď v druhom zápase semifinálovej série národného play-off zvíťazili v Prešove

Žiačky

Tri víťazstvá žiačok v Trebišove

Svoje úvodné ligové zápasy odohrali naše staršie a mladšie žiačky A. Zverenky trénerov Michala Lukačína a Henricha Marcinčáka sa predstavili