V osemfinále EHF Európskeho pohára proti KPR Gminy Kobierzyce

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa v osemfinále EHF Európskeho pohára stretnú s poľským KPR Gminy Kobierzyce. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni. Prvý duel by sa mal hrať v termíne 7.-8. január v Poľsku, odveta sa bude hrať o týždeň neskôr v Michalovciach.

Kobierzyce v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži vyradili v 2. kole KHF Ferizaj z Kosova (47:21, 38:11) a z 3. kole postúpili cez grécky AC PAOK Solún (26:23, 28:23). V EHF Európskom pohári teda ešte neprehrali. Poľskému tímu Iuventa čelila v pohárovej Európe doteraz dvakrát. Bolo to v oboch prípadoch s Lublinom a v oboch prípadoch ťahala za kratší koniec. Najskôr to bolo v treťom kole Pohára víťazov pohárov v sezóne 2009/10. Doma remizovala 27:27 a potom u súpera 24:32.  Iuventa si s Lublinom zmerala sily aj v predkole Ligy majstrov v sezóne 2016/17. V boji o tretie miesto v slovinskej Ľubľani mu podľahla hladko 21:33.

Nášmu tímu hrozil súper z osmičky Házená Kynžvart (Česká republika), Club Balonmán Atletico Guardés (Španielsko), Eurobud JKS Jaroslaw, KPR Gminy Kobierzyce (Poľsko), Madeira Andebol SAD (Portugalsko), ZORK Jagodina (Srbsko), Antalya Konyaalti BSK, Izmir BSB SK (Turecko). Práve účastníka MOL ligy Házenú Kynžvart, s ktorou Iuventa prehrala doma v druhom kole 27:30, si naviac želal tréner Peter Kostka. “V tejto fáze sezóny už je ťažké vyberať si súpera. Každý jeden z tých, čo sme mohli dostať, má svoju kvalitu. My sme predovšetkým radi, že sa nám tu podarilo dostať a že sme v treťom kole vyradili súpera zo silnej hádzanárskej krajiny. Pri pohľade na žreb tretieho kola viacerí neverili, že sa do osemfinále dostaneme. My sme napokon postúpili s rozdielom pätnástich gólov. Osobne som si želal Kynžvart. Ani nie preto, že ho nejako podceňujem, pretože súper má svoju kvalitu. Kynžvart by bol ideálnym súperom z toho, že ho poznáme a takisto mu máme čo vracať,” poznamenal michalovský tréner a na adresu poľského protivníka pokračoval. “Úprimne, je to jeden z ťažších súperov. Kto sleduje poľskú ligu, musí vidieť, že tento tím sa pravidelne umiestňuje za špičkou krajiny, ktorú tvoria Lublin a Lubin. Už som komunikoval s Mery Rebičovou, ktorá hrá práve za Lubin a pár informácii o klube mi už povedala. Hovorila mi, že ich zápas s týmto tímom bol veľmi ťažký. Podľa nej tento tím stojí na dobrej brankárke a veľmi kvalitnej strednej spojke.” Aj keď na Michalovčanky čaká ťažký súper, Kostka verí, že jeho tím môže ísť ďalej. “Určite urobíme všetko preto, aby sme išli ďalej. Naším cieľom v prvom zápase bude to, aby sme uhrali taký výsledok, ktorý priláka divákov na odvetný zápas do hľadiska. Už keď sme sa dostali do osemfinále a vyrovnali tak doterajšie maximum klubu v Európe, chceme sa pobiť o to, aby sme sa dostali ďalej.”     

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prípravka

Vyber si svoj šport

Mesto Michalovce – odbor školstva a športu v spolupráci s Olympijským klubom(téma olympizmu), základnými školami, ktoré majú športové triedy a

MOL Liga

MOL liga: Lídra nepribrzdila ani Poruba

Hádzanárky DHK Baník Most zvíťazili aj v desiatom ligovom zápase v rade, keď v utorkovej dohrávke MOL ligy zvíťazili v Porube 35:27 (17:12).  Most

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.