V prvom finále tesná dvojgólová prehra

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v prvom finálovom zápase EHF Európskeho pohára na pôde Atticgo BM Elche 20:22. Je to ich prvá prehra v celom ročníku tejto súťaže. Odvetný finálový duel sa bude hrať v Chemkostav aréne v piatok 24. mája od 18.00 hod.

Prvý gól duelu síce dala Michalovčanka Habánková, boli to ale Španielky, ktoré odštartovali prvý finálový duel lepšie. Pomohli im k tomu aj Michalovčanky, ktoré sa hlavne v útoku trápili a zakončovali z nepripravených pozícii. Elche rýchlo otočilo a za stavu 5:3 si v trinástej minúte zobral tréner MŠK Iuventa Peter Kostka svoj prvý oddychový čas. Po ňom sa Popovcová s Wollingerovou postarali o vyrovnanie. V 21. minúte dokonca Kompaniecová opäť dostala Michalovce do vedenia a Iuventa viedla aj o minútu neskôr po presnej strele Popovcovej (7:8). Keď vzápätí Bačenková zvýšila na 9:7 pre michalovskú Iuventu, oddychovým časom reagovala aj lavička španielskeho tímu. Po ňom sa presadila Habánková a Iuventa viedla už o tri góly – 10:7. Elche však kontrovalo dvoma gólmi v rade a keď sa v 28. minúte presadila aj Navarro opäť bolo vyrovnané. A Španielky mohli dokonca aj viesť, Mendezova ale nepremenila pokutový hod. Nakoniec ale predsa Elche v polčasovej prestávke viedlo, keď na 11:10 upravila Gomézova na 11:10.  V úvode druhého polčasu sa gólovo síce presadila van Ziljová, aj druhé dejstvo však bolo výsledkovo vyrovnané a tímy sa ťahali o každý gól. V 37. minúte uťala Klučková viac ako desaťminútovú pasáž Zemplínčaniek bez gólu a následne Habánková vyrovnala na 12:12. Od tohto momentu sa oba tímy striedali vo vedení. V 47.minúte sa domáce hráčky opäť dostali do dvojgólového vedenia, Michalovčanky ale opäť vyrovnali. Štyri minúty pred koncom ale So Delgado opäť dostala Elche do dvojgólového vedenia (21:19) a po ďalšom góle tejto kanonierky bolo dve minúty pred koncom 22:19. Michalovčankám sa podarilo ž len skorigovať. Posledný gól v zápase strelila Klučková, ktorá upravila na konečných 22:20 pre španielsky celok.

Atticgo BM Elche – MŠK Iuventa Michalovce 22:20 (11:10)
Pok. hody: 3/1 – 4/1. Vylúčené: 1 – 4. Rozhodovali: Pukšič a Satler (obaja Slovinsko). Divákov: .
ATTICGO BM: Carratu Santoro, Morales Claure – Žukovová 1, Pelegrin, vn Zilj 4, Oppedal 2, Guilabert Navarro 1, Mendez Garcia, Sempere, So Delgado 3/1, Flores , Goméz 2, Wolfs 5, Cobos 1, Nascimento 1, Rosa 1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová, Dvorščáková, Pejovičová, Popovcová 4, M. Paľová 1, Bačenková 1, Habánková 4/1, Soskyda, Kohučová, Wollingerová 6, Kowaliková, Kompaniecová 1, Klučková 2, Krivokapičová 1.

Peter Kostka (tréner Iuventy): “Sme v polčase finálového dvojzápasu, v ktorom máme dvojgólové manko a pred odvetou je všetko otvorené. Chceli sme vyhrať, ale v závere duelu bol úsek, keď som mal obavy, aby sa sme neprehrali o štyri či päť gólov. Celý čas sa mohli spoľahnúť na výbornú obranu, ktorou sme eliminovali silné stránky súpera. V prvom polčase sa to hráčky báli v útoku zobrať na seba. Škoda, že sme mali až tri nepremenené pokutové hody.”