V šlágri šlágrov zdolávame DAC 31:27

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zdolali v šlágri dvanásteho kola MOL ligy na svojej pôde HC DAC Dunajská Streda 31:27 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Strelecky sa darilo hlavne Veronike Habánkovej, ktorá zaznamenala desať presných zásahov.

Zverenky trénera Petra Kostku budú najbližšie v hre v sobotu trinásteho januára, kedy ich čaká prvý duel osemfinále EHF Európskeho pohára na pôde slovinského ŽRK Mlinotest Ajdovščina (18.00 hod.). Ešte pred odvetou so slovinským tímom, ktorá sa odohrá v Chemkostav aréne v nedeľu 21. januára o 17.00 hod., príde na rad predohrávaný domáci súboj štrnásteho kola MOL ligy proti českému majstrovi DHC Slavia Praha (18.00 hod.).

V šlágri dvanásteho kola a možno aj celej jarnej časti mali lepší vstup do zápasu hostky, ktoré za štyri minúty viedli 4:0. Ich rozlet zastavil domáci tréner Peter Kostka oddychovým časom. Jeho zverenky sa v úvode duelu trápili s agresívnou obranou DAC. Ich prvý gól strelila až v siedmej minúte Kowaliková. Tá odštartovala štvorgólovú šnúru, na ktorej konci Radovičová vyrovnala v štrnástej minúte na 4:4. Až potom ukončila desaťminútovku DAC bez gólu Costová, Iuventa už ale bola na koni a v devätnástej minúte sa po góle Bačenkovej prvýkrát ujala vedenia (7:6). Michalovčanky viedli v prvom polčase aj o dva góly, záver ale zvládli lepšie hostky Najskôr da Silvová znížila na 12:13 a potom brazílska pivotka aj vyrovnala, jej gól ale následne rozhodcovia neuznali, pretože padol po čase. Začiatok druhého polčasu bol opakom toho prvého. V jeho úvode síce Réka Bizíková vyrovnala na 13:13 a DAC šnúrou dvoch gólov aj na 15:15, v 41. minúte ale Popovcová dávala na 19:15 a lavička hostí reagovala oddychovým časom. Po ňom úspešne mierila Habánková a Iuventa viedla 20:15. Hostky opäť skorigovala na tri góly, Michalovčanky už ale zápas odmietli pustiť zo svojich rúk. Naďalej si držali viacgólový náskok. Štyri minúty pred koncom viedli po presnej strele Popovcovej 25:20 a bolo de facto rozhodnuté. V samom závere sa Dunajskej Strede ešte podarilo znížiť, Iuventa ale vyhrala 31:27 a upevnila si tak prvé miesto v tabuľke.

MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 31:27 (13:12)
Pok. hody: 6/4 – 7/6. Vylúčené: 8 – 4. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 600.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 4/4, Pejovičová, Dorszová 1, Popovcová 6, Paľová, Bačenková 1, Habánková 10/2, Soskyda, Kohučová, Wollingerová 2, Kowaliková 6, Soskyda, Kompaniecová 1, Klučková, Krivokapičová.
HC DAC: Magerová, Gajdoczi – Penzešová, Kovácsová 1, Santosová 2, Costa da Silvová 5, Juhošová, Mészároš 1, Desortová 2, Pastorková, Sáriová 1/1, Hornyaková, Iličová 1, E. Rajnohová 4, R. Bizíková 9/5, Bugárová 1.

Peter Kostka (tréner MŠK Iuventa): “Mali sme katastrofálny úvod. Cez oddychový čas som musel zvýšiť aj hlas. Dievčatá sa našťastie prebrali a potom prebrali aj zápas do svojich rúk. Som veľmi rád za toto víťazstvo a takisto aj za to, že sme vyhrali o štyri góly a v prípade rovnosti bodov budeme mať náskok jedného gólu.”

Silvia Priklerová (asistentka trénera HC DAC): „Zápas sa mi ľahko nehodnotí. Mali sme síce výborný vstup, no potom sa nám prestalo dariť. Nehrali sme to, čo sme chceli hrať. Síce sme sa viackrát dotiahli, na viac sme ale dnes nemali. Chcem pogratulovať súperovi k víťazstvu. Čo sa týka ďalšej fázy MOL ligy, ideme jednoducho ďalej od zápasu k zápasu a pokúsime sa získať čo najviac bodov.“

MOL Liga

Premiéra trénerov Mostu, Iuventa hostí Zín

V deviatom kole nadnárodnej MOL ligy, ktoré sa odohrá v posledný novembrový víkend, bude opäť lákať viacero konfrontácii. Kolo odštartuje v sobotu o 17.30