V sobotu finále slovenského pohára. Tréneri Michaloviec a Šale sa zhodujú, že zápas nemá favorita

Kategórie

V poslednú februárovú sobotu sa bude oslavovať. Slovenský pohár bude mať staronového víťaza, keďže obaja aktuálni finalisti ženského finále sa z tejto trofeje už v predchádzajúcich sezónach tešili – Iuventa Michalovce 14x, Duslo Šaľa 11x. Duel v Žiline, kde vyvrcholí aj mužská zložka pohára, sa začne o 16.30 hod. a v priamom prenose ho prinesie stanica STVR Šport.

Iuventa pricestuje do Žiliny po sérii štyroch víťazstiev pričom to najhodnotnejšie prišlo uplynulú nedeľu na palubovke Kynžvartu. „Každé víťazstvo nad silným súperom je po mentálnej stránke silným faktorom pred takým súbojom, aký nás čaká v sobotu,“ reagoval pre slovakhandball.sk tréner Michaloviec Maroš Vikartovský.

„Každá výhra u ťažkého súpera pridá na sebavedomí. Iuventa nielenže vyhrala, ale myslím si, že predviedla najlepší výkon v tejto sezóne a to bez dvoch najskúsenejších hráčok – Jablonskej a Kompaniecovej,“ zložil poklonu súperovi tréner Šale Peter Pčola. „Aj nám sa momentálne podarilo stabilizovať našu výkonnosť a výsledky sa hneď dostavili. Obidve družstva vstúpia do finálového zápasu sebavedomo nabudené svojimi doterajšími výsledkami,“ pokračoval tréner Pčola, ktorého družstvo drží sériu šiestich zápasov bez prehry. „Na zápas sa pripravujeme štandardne ako vždy. Stále máme prevažne amatérske družstvo. Dievčatá sú počas dňa v práci, vysokoškoláčkam sa už začal letný semester, takže akékoľvek zmeny v tréningovom procese sú u nás nemožné,“ upozornil tréner HK Slovan Duslo Šaľa.

„Nepredpokladám nejaké extra taktizovanie alebo spomaľovanie, preto si myslím, že nás čaká rýchly zápas s vysokým počtom gólov na oboch stranách. Rozhodne to, kto spraví menší počet zbytočných technických chýb vo vysokom tempe.“ A čo bude podľa trénera Pčolu v sobotu najdôležitejšie? „Vyvarovať sa tzv. hluchým fázam v zápase a nerobiť zbytočné technické chyby. Jeden obrat síce už máme za sebou, ale nerád by som, aby sme znova dopriali ktorémukoľvek súperovi 7-gólový náskok a už vôbec nie vo finálovom zápase,“ zdôraznil tréner Pčola pri spomienke na nedávny zápas z Dunajskej Stredy, kedy Šaľa prehrávala už 13:20 a stačilo jej necelých 15 minút, aby sa dostala do dvojgólového vedenia. Súboj sa na Žitnom ostrove napokon skončil remízou 26:26. „Bude rozhodovať momentálna forma a keďže sme v ženskej hádzanej, tak hlavne psychické nastavenie každej jednej hračky,“ myslí si tréner Michalovčaniek Vikartovský.

Práve ostatný vzájomný duel 12. novembra 2025, ktorý vyhrala Šaľa v Michalovciach 31:27 bol posledným pre Michala Lukačina, ktorého na lavičke nahradil Maroš Vikartovský. Pri súčasnej forme oboch družstiev nemá finále Slovenského pohára jasného favorita. Šaľa je v ligovej tabuľke na 4. priečke, Iuventa na 6. miesta a delia ich len tri body. „Asi z pohľadu tabuľky MOL ligy by malo mať navrch družstvo Šale. Je to skúsené, dobre poskladané družstvo, ktoré má svoju silu. Zápas sa začína od stavu 0:0 a za nás môžem sľúbiť len to, že na ihrisku necháme všetko. Nech určite vyhrá lepší, je to šport,“ dodal na záver pragmaticky tréner Iuventy Michalovce Maroš Vikartovský. Bude Šaľa favoritom podľa trénera Petra Pčolu? „Vôbec nad tým nepremýšľam. Keďže sa hrá na jeden zápas a prakticky o všetko, tak pre trénerov je bezpredmetné, kto je alebo nie je favoritom. Obidve družstvá pôjdu do zápasu s jediným cieľom – vyhrať.“

Zdroj: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.