V tíme končia Lucija Humelová a Cristina Gheorghe

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce nemajú za sebou úspešný štart do sezóny. Zemplínčanky prehrali prvé dva ligové zápasy v Prahe a doma s Kynžvartom. Následne síce prišli dve víťazstvá v Stupave a nad Dunajskou Stredou, nespokojnosť ale ostala. Šieste miesto v tabuľke nekorešponduje s cieľmi tímu a cez reprezentačnú prestávku došlo k zmenám v kádri. V ňom končí chorvátska pivotka Lucija Humelová a rumunská pravá spojka Cristina Gheorghe. Vedenie klubu aktuálne hľadá náhrady a šancu chce dať aj nádejným hráčkam prichádzajúcim z úspešného staršieho dorastu.

Nenaplnili očakávania

Zemplínčanky ani nepamätajú, kedy začali MOL ligu dvoma prehrami. Káder, ktorý vlani získal tri poháre ale v lete prešiel výraznými zmenami. Odišlo až osem hráčok, z ktorých väčšina patrila k najväčším oporám a v podstate nový tím sa zohráva ešte stále. Navyše, niektoré posily nezapadli podľa predstáv. Už počas prípravy tréner Peter Kostka viackrát vyjadril svoju nespokojnosť na adresu niektorých hráčok. Kritizoval hlavne legionárky, ktoré podľa jeho slov neboli pre tím také prospešné, aké by byť mali. „Vzhľadom na to, akými zmenami tím prešiel, sme čakali, že rozbeh bude ťažký, no dve prehry hneď na úvod sme určite nečakali. Skôr sme sa obávali zápasu s Dunajskou Stredou, ktorý sme dotiahli k tesnému víťazstvu. Zápas síce nebol oku lahodiaci pre fanúšikov, no dosiahli sme výhru a tá by mohla byť odrazovým mostíkom do ďalších duelov,“ rozhovoril sa Patrik Sabov, prezident najúspešnejšieho klubu na Zemplíne. „Hlavnými príčinami sú slabá zohratosť kádra po veľkých letných zmenách a kvalita posíl, ktoré v lete k nám prišli. S niektorými hráčkami nebola spokojnosť. Zmeny sme chceli robiť až po zápasoch druhého kola Európskeho pohára so švajčiarskym Winterthurom, no nakoniec sme sa k ním odhodlali už skôr. V tíme končia dve legionárky – chorvátska pivotka Lucija Humelová a rumunská pravá spojka Cristina Gheorghe. Zároveň chceme dať väčší priestor mladým hráčkam, aby získavali skúsenosti a boli čím skôr pripravené prevziať väčšiu zodpovednosť,“ pokračuje Sabov. My len dodajme, že tréner Kostka, ktorý má podľa Sabova plnú dôveru klubu, nebude môcť dlhodobo počítať ani s brazílskou strednou spojkou Andrezzou Paizzinho. Tá sa zranila ešte v druhom kole v zápase s Kynžvartom a čaká ju operácia kolena. Brazílčanka sa tak pridala k ľavému krídlu Mariji Radovičovej, ktorá je už po operácii kolena a momentálne prebieha jej rekonvalescencia.

V tíme MŠK Iuventa Michalovce nepokračujú rumunská pravá spojka s talianskym občianstvom Cristina Gheorghe a chorvátska pivotka Lucija Humelová.

Pracujú na posilnení kádra

V Iuvente ale nechcú ostať bez kvalitného kádra a preto intenzívne hľadajú náhradu. Nechcú sa ale unáhliť tak, ako tomu bolo v lete. „Určite, aj my si uvedomujeme, že sme urobili chyby. Až príliš dlho sme čakali na rozhodnutie niektorých hráčok, pri ktorých sme chceli, aby v tíme ostali. Tie sa nakoniec rozhodli odísť a nám ostalo málo času na hľadanie náhrad. Našim cieľom pre budúcnosť bude hlavne to, aby sme sem dotiahli mladé dievčatá a potom ich posúvali ďalej. Tak ako sa napríklad posunula Veronika Habánková, tak ako sa teraz posunuli Godečová, Bajčiová či Holejová. Aj v súčasnosti ich máme viacero v prvom tíme Kohuch, Dmytrenko, Borysevych, ktoré považujeme za naše odchovankyne, keďže k nám prišli vo mladom veku a my sme si ich za 3 – 4 roky nachystali, aby mohli hrať za A tím. Zároveň máme ďalšie šikovné dievčatá v tíme starších dorasteniek, ktoré boli minulú sezónu majsterky Slovenska a ich čas príde v budúcej sezóne. Čo sa týka nových posíl, robíme na viacerých veciach, no nemáme ich ešte dotiahnuté. Určite sa ale chceme posilniť. Dve hráčky odišli a minimálne dve by mohli prísť na ich miesto,“  zdôrazňuje prezident michalovského MŠK Iuventa.

Cieľom postup cez Winterthur

Michalovčanky čaká po reprezentačnej pauze boj na dvoch frontoch. Okrem súbojov MOL ligy totiž na nich čaká aj dvojzápas druhého kola EHF Európskeho pohára so švajčiarskym Yellow Winterthur. Po dohode klubov sa dvojzápas odohrá v Michalovciach a to v sobotu pätnásteho októbra (18.00 hod.) a v nedeľu šestnásteho októbra (16.00 hod.). „Keďže prišlo k dohode a hráme dvakrát doma, cieľom musí byť postup do tretieho kola,“ vyjadril sa k najbližším cieľom Patrik Sabov, prezident MŠK Iuventa Michalovce. Okrem dvojzápasu so švajčiarskym tímom čakajú na Michalovčanky v októbri aj tri zápasy MOL ligy. Už v sobotu sa predstavia na horúcej pôde Olomouca, v stredu dvanásteho októbra o 19.00 hod. aj pred televíznymi kamerami RTVS Šport privítajú Porubu, no a po konfrontácii so švajčiarskym Winterthurom a pred ďalšou reprezentačnou prestávkou sa ešte predstavia na ihrisku Šale. Duel je predbežne naplánovaný na sobotu 22. októbra.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Viac na preskúmanie

Zahraničie

Habánková predĺžila v Kisvárde

Jednou z najlepších slovenských hádzanárok je v súčasnosti Veronika Habánková. Úderná ľaváčka, ktorá sedem rokov pôsobila v Iuvente Michalovce, už druhú sezónu háji

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.