V Turecku prehra o sedem gólov

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú po minulom víkende ďalej od finále EHF Európskeho pohára. Michalovčanky totiž v prvom semifinálovom zápase prehrali na pôde tureckého Antalya Konyaalti BSK o sedem gólov 24:31 a pred odvetným duelom, ktorý sa odohrá túto nedeľu (16.00 hod.) v ich aréne sú bližšie k postupu do finále hráčky z tureckého letoviska.

Na vysokú prehru Zemplínčaniek to v prvom polčase nevyzeralo. Nezachytili síce úvod, keď prehrávali 0:3, postupne sa ale dostávali do zápasu a v sedemnástej minúte sa dostali do vedenia 9:7. Turkyne ale odpovedali šnúrou piatich gólov, ktorou sa odpútali a o tri góly viedli ešte aj dve minúty pred koncom (15:12). Michalovčanky stihli kontrovať dvoma gólmi a polčas tak skončil 15:14. V druhom polčase už naplno prebrali opraty duelu do svojich rukách hráčky Antalye. Tie si v ňom vypracovali aj deväťgólové vedenie, nakoniec ale boli spokojné aj s výhrou o sedem gólov 31:24. „Odohrali sme zápas dvoch rozdielnych polčasov,“ rozhovoril sa tréner Michalovčaniek Peter Kostka. „V prvom dejstve sme s domácimi dokázali držať krok. Už vtedy som ale tušil, že môže nastať problém. Domáci tréner totiž točil šesť spojok a stále bol súper nebezpečný. My sme taký luxus nemali. Hoci nám Antalya trikrát ušla na tri góly, dokázali sme vždy vyrovnať. Chlieb sa lámal v úvode druhého polčasu. Síce sa nám podarilo vyrovnať na 15:15, či 16:16, následne ale súperky opäť odskočili a už zápas z rúk nepustili. Mali sme aj možnosti vrátiť sa do zápasu, doplatili sme ale na nepremenené šance. V druhom polčase sme doplatili na zlú obranu. Nedokázali sme nájsť recept na súperovho pivota. Z jednej a tej istej situácie sme dostali tuším až päť gólov. Tým, že domáce boli efektívne vpredu, prišli sme o našu najväčšiu zbraň a to rýchly protiútok. Z prehry sme samozrejme smutní,“ pokračuje Peter Kostka.

Michalovčanky tak budú v nedeľu v domácej odvete naháňať sedemgólové manko súpera. „Lopta je guľatá a my sa chceme pokúsiť o zázrak. Kľúčový bude úvod. Na súpera musíme vyletieť a keď sa štyri, či päť našich hráčok doslova zblázni, môžeme to dosiahnuť. Musí to byť ale o tom, že podáme výkon sezóny. Keď sa tak nestane, manko súpera nezmažeme,“ dodal ešte k zápasu Peter Kostka. My dodajme, že Zemplínčanky ešte v utorok čaká dohrávaný zápas sedemnásteho kola MOL ligy v Ostrave proti DHC Sokol Poruba.

Zdroj: (Podvihorlatské noviny Peter Brendza)