Za zatvorenými dverami dve výhry a dve prehry Iuventy Michalovce

Kategórie

Hádzanárky Iuventy Michalovce odohrali počas víkendu až štyri prípravné zápasy. Vo svojej Chemkostav aréne, ktorá tentoraz ostala pre divákov zatvorená, privítali najskôr účastníka skupinovej fázy Európskej ligy, rumunský CS Minaur Baia Mare a potom aj vlani piaty tím najvyššej poľskej Ekstraklasy SPR JKS Jaroslaw, ktorý vedie Michalovčan Vít Teleky.

Pre Iuventu to boli prvé herné previerky od momentu, kedy sa celé družstvo aj s realizačným tímom ocitlo v karanténe. Predtým Michalovčanky odohrali iba jeden prípravný zápas, v ktorom podľahli maďarskej Kisvárde 25:33. Dve prehry zaknihovali aj s rumunským tímom, ktorému podľahli najskôr v piatok podvečer 23:33 a potom aj v sobotu predpoludním 18:21. Všetko si vynahradili v zápasoch s poľským Jaroslawom, ktorý zdolali 18:16 a 25:24. „Nečakane, na poslednú chvíľu, sme nakoniec odohrali štyri zápasy namiesto troch. Bolo to hrozne unavujúce z toho dôvodu, že sme predtým mali dva týždne tréningový výpadok. Na druhej strane, konečne sme si mohli zahrať a štyri zápasy nám určite veľmi pomohli,“ poznamenal michalovský lodivod, ktorému víkendové súboje ukázali veľmi veľa. „Ukázali kto kde stojí a kto kde je. Zvedavý som bol aj na naše nové akvizície v kádri. Keďže sme odohrali až štyri zápasy, mohli sme zaťažiť všetky naše hráčky. Aj preto hovorím, že všetko zlé je na niečo dobré. Čo sa týka výsledkov, na tie sme nehľadeli. Na druhej strane nám to ukázalo, že Baia Mare je niekde inde. S Jaroslawom sme odohrali dva vyrovnané zápasy so šťastným koncom pre nás.“

Iuventa stojí pred poslednými dvoma týždňami prípravy na náročnú sezónu. Hneď z kraja ju čaká prvý vrchol, ktorým je dohrávaný turnaj Final4 Slovenského pohára. V Bardejove nastúpia v posledný augustový víkend najskôr v semifinále proti Bánovciam nad Bebravou, druhú dvojicu vytvoria Šaľa a Prešov. „Aj preto som rád, že sme mohli odohrať tieto prípravné zápasy. Budúci víkend sa predstavíme v Poľsku, kde odohráme ďalšie dva zápasy, ktoré budú pre nás generálkou na Slovenský pohár,“ dodal na záver Peter Dávid.

Iuventa Michalovce – SC Minaur Baia Mare 23:33 (9:16)
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Čorovičová 1, Klučková 6/4, Štefaníková 4, Dmytrenko, Popovcová 4, Trifunovičová, Trúnková 2, Korhučová, M. Kakaščíková, Štefánová 1, A. Holejová 2, Godečová 1, Bajčiová 2, Radovičová, Dulinová.

Iuventa Michalovce – CS Minaur Baia Mare 18:21 (10:11)
hralo sa 2×20 minút
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Čorovičová, Klučková 2/2, Štefaníková, Dmytrenko, Popovcová 5, Trifunovičová 2, Trúnková 3, Kohučová, M. Kakaščíková, Štefánová 1, A. Holejová 3, Godečová, Bajčiová 2, Radovičová, Dulinová.

Iuventa Michalovce – SPR JKS Jaroslaw 18:16 (10:8)
Hralo sa 2×20 minút
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Čorovičová 2, Klučková 5/3, Štefaníková, Dmytrenko, Popovcová 2, Trifunovičová, Trúnková 2, Kohučová, M. Kakaščíková, Štefánová, A. Holejová 5, Godečová 1, Bajčiová 1, Radovičová, Dulinová.

Iuventa Michalovce – SPR JKS Jaroslaw 25:24 (12:12)
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Čorovičová, Klučková 2/1, Štefaníková 1, Dmytrenko, Popovcová 1, Trifunovičová 4, Trúnková 6, Kohučová, M. Kakaščíková, Štefánová 2, A. Holejová 5, Godečová 2, Bajčiová 2, Radovičová, Dulinová.

Zdroj: Noviny Zemplína

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.