Zápasy mužskej extraligy a MOL ligy žien sa cez víkend neuskutočnia

Kategórie

Mužská Slovnaft handball extraliga a MOL liga hádzanárok sa nebudú hrať ani počas najbližšieho víkendu. Kompetentní na základe aktuálnej situácie, aj v súvislosti s prípravou celoplošného testovania na koronavírus, odložili i zvyšné duely 8. kola mužskej najvyššej súťaže. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

“SZH na základe aktuálnej situácie, ktorá vznikla v súvislosti so zabezpečením testovania v tomto období príprav celonárodného testovania, keď sú aj lekári spolupracujúci s klubmi v karanténe, odkladá zápasy SHE P. Bystrica Šaľa a Košice Crows Topoľčany,” uviedol v piatok riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský. Po tomto kole nasleduje reprezentačná prestávka a súťaž by mala riadne pokračovať až v polovici novembra (14. a 15. 11.). Už predtým na základe karanténnych opatrení odložili aj ďalšie duely 8. Kola SHE mužov HK Košice MHC Štart Nové Zámky, ŠKP Bratislava HC Sporta Hlohovec a Tatran Prešov Slovan Modra.

Neodohrá sa ani jediný na víkend plánovaný súboj ženskej MOL ligy medzi ŠŠK Prešov a HC DAC Dunajská Streda. Mužská i ženská najvyššia súťaž v hádzanej sa nehrali ani počas minulého víkendu, pretože SZH potreboval doriešiť a spresniť si niektoré otázky v súvislosti s novými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR. Zväz odložil aj tohtotýždňové zápasy štvrťfinále Slovenského pohára žien, keďže výnimka pre organizovanie duelov platí iba pre najvyššiu súťaž.

Viac na preskúmanie

Ženy

Spoznáme finalistov už v stredu?

Slovenské národné play-off hádzanárok pokračuje aj v strede týždňa, kedy sa odohrajú druhé zápasy semifinálových sérii. Tentoraz to bude na palubovkách

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.