Zápasy mužskej extraligy a MOL ligy žien sa cez víkend neuskutočnia

Kategórie

Mužská Slovnaft handball extraliga a MOL liga hádzanárok sa nebudú hrať ani počas najbližšieho víkendu. Kompetentní na základe aktuálnej situácie, aj v súvislosti s prípravou celoplošného testovania na koronavírus, odložili i zvyšné duely 8. kola mužskej najvyššej súťaže. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

“SZH na základe aktuálnej situácie, ktorá vznikla v súvislosti so zabezpečením testovania v tomto období príprav celonárodného testovania, keď sú aj lekári spolupracujúci s klubmi v karanténe, odkladá zápasy SHE P. Bystrica Šaľa a Košice Crows Topoľčany,” uviedol v piatok riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský. Po tomto kole nasleduje reprezentačná prestávka a súťaž by mala riadne pokračovať až v polovici novembra (14. a 15. 11.). Už predtým na základe karanténnych opatrení odložili aj ďalšie duely 8. Kola SHE mužov HK Košice MHC Štart Nové Zámky, ŠKP Bratislava HC Sporta Hlohovec a Tatran Prešov Slovan Modra.

Neodohrá sa ani jediný na víkend plánovaný súboj ženskej MOL ligy medzi ŠŠK Prešov a HC DAC Dunajská Streda. Mužská i ženská najvyššia súťaž v hádzanej sa nehrali ani počas minulého víkendu, pretože SZH potreboval doriešiť a spresniť si niektoré otázky v súvislosti s novými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR. Zväz odložil aj tohtotýždňové zápasy štvrťfinále Slovenského pohára žien, keďže výnimka pre organizovanie duelov platí iba pre najvyššiu súťaž.

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Obrazom: Dorastenky v príprave

Uvoľnené opatrenia umožňujú aj našich mládežníckym tímom trénovať vo väčšom zložení. Od nasledujúceho víkendu dokonca dorastenky už budú aj v

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.