V Šali sme vyhrali 22:21 a máme naďalej stopercentnú bilanciu

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri piateho kola MOL ligy na pôde svojho najväčšieho slovenského rivala HK Slovan Duslo Šaľa 22:21 a udržali si tak tohtosezónnu neporaziteľnosť. Zverenky trénera Petra Dávida majú na svojom konte tri víťazstvá. Duely prvého kola v Prešova a štvrtého doma s Olomoucom budú ešte dohrávať. Najbližšie budú v hre po reprezentačnej prestávke v nedeľu 11. októbra, kedy sa predstavia v Zlíne.

V šlágri kola sa pri Váhu hrala dramatická hádzaná až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice. V prvom dejstve tempo hry udávali hostky, ktoré si od úvodu vypracovávali viacgólový náskok. Po dvoch góloch Klučkovej viedla Iuventa v piatej minúte 2:0, po presnom zásahu Trúnkovej bolo v deviatej minúte 2:5. Domáce hráčky sa nevedeli dostať do tempa. V trinástej minúte síce znížila Konigová na 6:8, následne prišlo ale vylúčenie Pócsikovej a Iuventa využila presilovku na získanie štvorgólového náskoku (6:10). V 23. minúte upravila Martina Popovcová už na 11:6 v prospech Michalovčaniek, ktoré si päťgólové vedenie udržali až do konca prvého polčasu. Ten vyhrali 15:10.

V druhom dejstve sa začala karta obracať. Šalianky v prvej desaťminútovke skresali náskok Iuventy na jeden gól, keď ich kanonierka Natália Némethová znížila na 15:16. Od tohto momentu začalo naťahovanie o každý jeden gól. Na každý presný zásah Iuventy dokázali domáce odpovedať a zakaždým bol stav o dva či jeden gól v prospech Michalovčaniek. V päťdesiatej minúte dala Godečová na 20:18, následné dve presilovky ale dokázalo Duslo využiť na vyrovnanie, o ktoré sa v 53. minúte postarala opäť Némethová. Popovcová naklonila misky váh na stranu Iuventy, Némethová však vyrovnala na 21:21. O všetkom rozhodla v predposlednej minúte presnou strelou Holejová, na ktorej gól už Duslo nenašlo odpoveď, hoci v poslednej minúte hralo presilovku po vylúčení a diskvalifikácii Trúnkovej.

HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 21:22 (10:15)
Pok. hody: 7/5 – 6/4. Vylúčené: 3 – 5. ČK: 60. Trúnková (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Haščík a Oťapka. Divákov: 450.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Novotná – Takáčová, Rácková 1, A. Obstová 2, Špendlová 1, Königová 2, Pócsíková 3/2, Ščipová, Matušincová 3/1, Ušiaková, Tulipánová, Némethová 7/2, Vargová, Varjassiová 2.