Sanja Premovičová opäť hráčkou nášho tímu

Kategórie

Dvanásťnásobný slovenský ženský hádzanársky majster MŠK Iuventa Michalovce hlási novú posilu. Vlastne staronovú, keďže sa predstavitelia klubu v týchto dňoch na zmluve do konca sezóny dohodli s čiernohorskou reprezentantkou Sanjou Premovičovou. Ľavoruká ostrá spojka bola členkou kádra aj vo vlaňajšej nedokončenej sezóne. Stihla odohrať jeden zápas, v ktorom sa na výhre 34:29 podieľala siedmymi presnými zásahmi.

Dvadsaťosemročná rodáčka z Berane, ktorá okrem iného hrávala aj v Budučnosti Podgorica, švédskom Fredrikstade, poľskom Lubine, či maďarskej Kisvárde, po skončení v Michalovciach putovala do rumunského HC Dunarea Braila. Počas reprezentačnej prestávky znova obnovila kontakty s Iuventou a po rýchlej dohode sa už v nedeľu zapojila do tréningového procesu tímu. „Sme radi, že sme sa s ňou opäť dohodli na zmluve,“ rozhovoril sa športový riaditeľ a súčasne aj tréner prvého tímu Jan Beňadik. „Sanja v minulej sezóne, hoci odohrala iba jeden zápas, ukázala svoje kvality. Či to bolo v zápase v Olomouci, kde bola našou najlepšou strelkyňou, alebo svojou prácou v tréningovom procese. Sľubujeme si od nej skvalitnenie spojkového radu a aj to, že nás svojimi skúsenosťami potiahne za víťazstvami,“ pokračuje Beňadik.

Naša posledná otázka smerovala k tomu, prečo sa Iuventa na posilnenie kádra opäť zamerala na zahraničie. „Jednoducho preto, že na Slovensku, či v MOL lige, hráčka Premovičovej kvalít nie je. Tie hráčky zo Slovenska, ktoré chcú pracovať v profesionálnych podmienkach, tu už máme. Registrujeme však aj mladé talenty, o ktoré by sme mali záujem. Teraz sme potrebovali ešte väčšiu kvalitu a keďže Sanja ich pri predchádzajúcom pôsobení u nás ukázala, preto sme sa k tejto spolupráci vrátili,“ dodal Beňadik. My len dodajme, že Michalovčanky sa po krátkom voľne od nedele opäť pripravujú na jarnú časť sezóny, ktorú by už mali odohrať aj s českými tímami. Prvý zápas majú v pláne už budúcu sobotu, kedy od 18.00 hod. privítajú Plzeň.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Baník Most víťazom Českého pohára

Hádzanárky DHK Baník Most sa stali po štvrtýkrát v rade a ôsmykrát celkovo víťazkami Českého pohára. V stredajšom finále v Prahe zdolali Slaviu Praha

Ženy

V Turecku prehra o sedem gólov

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú po minulom víkende ďalej od finále EHF Európskeho pohára. Michalovčanky totiž v prvom semifinálovom zápase prehrali

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.