Sanja Premovičová opäť hráčkou nášho tímu

Kategórie

Dvanásťnásobný slovenský ženský hádzanársky majster MŠK Iuventa Michalovce hlási novú posilu. Vlastne staronovú, keďže sa predstavitelia klubu v týchto dňoch na zmluve do konca sezóny dohodli s čiernohorskou reprezentantkou Sanjou Premovičovou. Ľavoruká ostrá spojka bola členkou kádra aj vo vlaňajšej nedokončenej sezóne. Stihla odohrať jeden zápas, v ktorom sa na výhre 34:29 podieľala siedmymi presnými zásahmi.

Dvadsaťosemročná rodáčka z Berane, ktorá okrem iného hrávala aj v Budučnosti Podgorica, švédskom Fredrikstade, poľskom Lubine, či maďarskej Kisvárde, po skončení v Michalovciach putovala do rumunského HC Dunarea Braila. Počas reprezentačnej prestávky znova obnovila kontakty s Iuventou a po rýchlej dohode sa už v nedeľu zapojila do tréningového procesu tímu. „Sme radi, že sme sa s ňou opäť dohodli na zmluve,“ rozhovoril sa športový riaditeľ a súčasne aj tréner prvého tímu Jan Beňadik. „Sanja v minulej sezóne, hoci odohrala iba jeden zápas, ukázala svoje kvality. Či to bolo v zápase v Olomouci, kde bola našou najlepšou strelkyňou, alebo svojou prácou v tréningovom procese. Sľubujeme si od nej skvalitnenie spojkového radu a aj to, že nás svojimi skúsenosťami potiahne za víťazstvami,“ pokračuje Beňadik.

Naša posledná otázka smerovala k tomu, prečo sa Iuventa na posilnenie kádra opäť zamerala na zahraničie. „Jednoducho preto, že na Slovensku, či v MOL lige, hráčka Premovičovej kvalít nie je. Tie hráčky zo Slovenska, ktoré chcú pracovať v profesionálnych podmienkach, tu už máme. Registrujeme však aj mladé talenty, o ktoré by sme mali záujem. Teraz sme potrebovali ešte väčšiu kvalitu a keďže Sanja ich pri predchádzajúcom pôsobení u nás ukázala, preto sme sa k tejto spolupráci vrátili,“ dodal Beňadik. My len dodajme, že Michalovčanky sa po krátkom voľne od nedele opäť pripravujú na jarnú časť sezóny, ktorú by už mali odohrať aj s českými tímami. Prvý zápas majú v pláne už budúcu sobotu, kedy od 18.00 hod. privítajú Plzeň.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

MOL Liga

MOL lige zvoní umieračik

Na slovenskú ženskú hádzanú sa rúti ďalšia katastrofa. Reálne totiž hrozí, že nasledujúci 22.ročník MOL ligy, teda spoločnej súťaže Češiek

Aktuality

Zomrel Anton Pňaček

V utorok 4. júla 2023 zomrel Anton Pňaček, redaktor denníka Šport, ktorý sa viac ako dve desaťročia venoval najmä ženskej

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.