MOL liga: Tesná prehra Šali v Prahe, Olomouc otočil s Porubou

V nadnárodnej MOL lige sa počas víkendu odohralo päť stretnutí a konečne aj medzi tímami z jednotlivých krajín.

V sobotu sa hralo ešte iba medzi českými tímami. Baník Most zvíťazil aj po dvanástykrát v rade, keď na domácej pôde zdolal Zlín 35:21. Doma nezaváhal ani Písek, ktorý porazil posledný Hodonín 29:21. Aj v treťom sobotňajšom zápase sa zrodilo víťazstvo domáceho tímu, hoci Olomouc zlomil Porubu až v druhom polčase. Na víťazstvo 26:21 sa poriadne nadrel, po polčase totiž prehrával 10:13. Štvrtý sobotňajší duel Plzeň – Prešov bol preložený kvôli koronavírusu v tíme Prešova. Plzeň však bez víkendového zápasu neostal. V nedeľu privítal v dohrávke trinásteho kola Iuventu Michalovce, ktorej podľahol hladko 19:36. V druhom nedeľňajšom súboji, opäť súboji medzi tímami z oboch krajín, zdolala Slavia Praha Šaľu tesne 27:26.

Víkendové výsledky MOL ligy
Sobota
TJ Sokol Písek – HK Hodonín 29:21 (13:12)
Najviac gólov: T. Pokorná 7/2, Boorová 5 – Kalinová 7/2, Jadamíková 3, Višňovská 2

DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba 26:21 (10:13)
Najviac gólov: T. Fryčáková 8, Kubáčková 6/2, Kašpárková 5 – Polášková 7/1, Tichá 6,

DHK Baník Most – Handball PSG Zlín 35:21 (19:10)
Najviac gólov: Zachová 5/1, Smetková a Mikulčík po 4, K. Kostelná, Rudincová, Stříšková a Andrýsková po 3, Poláková 3/1 – Daňková 8/3, Herbočková 3, Minárčiková 2, Holíncová a Zemanovičová po 1

DHC Plzeň – ŠŠK Prešov odložili.

Nedeľa
DHC Plzeň – Iuventa Michalovce 19:36 (11:17)
Najviac gólov: L. Galušková 8/3, Vlachová 6/2 – Popovcová 7, Bajčiová 5/3, Kompaniecová, Trifunovičová a Radovičová po 3
pok. hody: 5/5 – 4/4, vylúčené: 4 – 3, rozhodovali: Kozler a Zych

DHC Slavia Praha – HK Slovan Duslo Šaľa 27:26 (14:16)
Najviac gólov: A. Novotná 8, Míšová 6, V. Galušková 6/1 – B. Königová 6, N. Némethová 6/4, Varjassiová 5
pok. hody: 2/1 – 5/4, vylúčené: 2 – 6, rozhodovali: Blanár a Opava