V Plzni sme vyhrali presvedčivo 36:19

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom súboji trinásteho kola MOL ligy na pôde Plzne presvedčivo 36:19 a na svoje konto si tak pripísali siedme tohtosezónne víťazstvo. U súpera sa Michalovčanky predstavia aj v nasledujúcom zápase, ktorý odohrajú vo štvrtok v Hodoníne.

Michalovčanky, ktoré nastúpili na súťažný duel skoro po dvoch mesiacoch, začali s obrovskou chuťou. Už po necelých štyroch minútach viedli po dvoch góloch Popovcovej a jednom Kompaniecovej so Štefaníkovou 4:0. Až potom prišla odpoveď domácich, konkrétne Lindy Galuškovej. V polovici šiestej minúty upravila Popovcová svojim tretím gólom na 6:1. Plzni sa podarilo znížiť na 3:6, Iuventa však kontrovala trojgólovou šnúrou a v dvanástej minúte viedla 9:3. Pri chuti bola hlavne kridelníčka Popovcová. Po jej piatom a šiestom góle v stretnutí vyhrávali Michalovčanky 11:4. Domáce hrozili predovšetkým od Lindy Galuškovej. Po jej štvrtom góle skorigoval DHC v dvadsiatej minúte na 7:12, po piatom bolo v 24. minúte 9:13. Iuventa kontrovala štyrmi gólmi v rade a hoci domáce odpovedali v záverečnej minúte dvoma gólmi, v polčase viedla presvedčivo 17:11.

V druhom polčase sa už naplno prejavila dominancia favorizovaných Zemplínčaniek. Brankárka Kordowiecká gólom do prázdnej brány cez celé ihrisko otvorila skóre druhého dejstva, následne do prázdnej brány presne mierila aj Bajčiová a po góloch Trifuničovej s Radovičovou Iuventa rýchlo viedla o desať gólov (11:21).  Michalovčanky aj naďalej kontrolovali priebeh hry a naťahovali svoje vedenia. V 41. minúte viedli po ďalšom góle Radovičovej 25:13, v 50. minúte po presnej strele jej krajanky Trifunovičovej 31:16.  Keď päť minút pred koncom Rebičova dala už na 34:18 bolo jasné, kto získa v zápase dva body.  Iuventa, za ktorú si v priebehu duelu zahrala každá jedna hráčka, nakoniec zvíťazila presvedčivo 36:19 a následne sa rýchlo ponáhľala domov…

DHC Plzeň – MŠK Iuventa Michalovce 19:36 (11:17)
Pok. hody: 5/4 – 4/4. Vylúčené: 4 – 3. Rozhodovali: Kozler a Zych (obaja Česká republika). Bez divákov.
DHC: M. Malá, Boháčková, Mancellari – Kantnerová, Slabá, Lásková 1, L. Galušková 8/3, Formanová 1, Franzová 1, Šmrhová 1, Kepková, D. Galušková, Vlachová 6/2, Bušauerová, Melicharová 1, Motejlová.
MŠK IUVENTA: Kordowiecká 1, Jablonská – Klučková 2, Godečová 2, Štefaníková 2, Rebičová 2, Popovcová 7, A. Holejová 1, Radovičová 3, Trifunovičová 3, Bajčiová 5/3, Trúnková 2, Dulinová 2, Kohučová 1, Kompaniecová 3.

Jan Beňadik (tréner): „V prvom rade sme všetci radi, že sme mohli po dvoch mesiacoch odohrať ligový zápas. Naším cieľom bolo naskočiť na ligovú vlnu a dobre sa pripraviť na nasledujúce zápasy, ktoré nás čakali. Som preto rád, že dievčatá tento duel zvládli a vysokým víťazstvom sme tak odštartovali jarnú časť. Takisto ma teší, že priebeh duelu mi umožnil pretočiť všetky hráčky.“

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.