Iuventa demolovala v Hodoníne, Most uspel v Šali

V nadnárodnej MOL lige sa v strede tretieho januárového týždňa odohrali ďalšie tri zo štyroch naplánovaných duelov. Nehralo sa iba v Prahe, kde neodcestoval koronou zmietaný Prešov. V stredu sa šláger hral v Šali, ktorá privítali stopercentný Most. A v prvom polčase to vyzeralo aj tak, že stopercentný po tomto zápase byť nemusí, keď Duslo viedlo aj o tri góly. Po remíze 16:16 v prvom polčase však DHK ovládol dianie na palubovke a nakoniec vyhral presvedčivo 34:24. Ďalšie dva zápasy už takéto drámy nepriniesli. Poruba doma rozbila Písek 35:20 a Iuventa Michalovce zdemolovala Hodonín na jeho palubovke 45:18. Poruba sa tak už dostala na šieste mieste, Iuvente patrí tretia priečka, keď po tomto víťazstve prebehla Olomouc.

Výsledky stredajších zápasov
HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most 24:34 (16:16)
Najviac gólov: N. Némethová 7/4, A. Obstová, B. Königová a Ušiaková po 3 – Zachová 10/3, K. Kostelná 5, Borovská, Stříšková a Šustková po 4
pok. hody: 5/5 – 3/3, vylúčené: 2 – 6, ČK: 47. Borovská (Most) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Budzák a Záhradník

DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek 35:20 (16:9)
Najviac gólov: Desortová 7, Polášková 7/4, Tichá a Konečná po 5 – T. Pokorná, Boorová a Merglová po 3, Kubišová 3/1

DHC Slavia Praha – ŠŠK Prešov odložili.

Výsledok štvrtkového zápasu
HK Hodonín – Iuventa Michalovce 18:45 (8:28)
Najviac gólov: Cyganová 5, Krejčíková 3 – Popovcová 8, Kompaniecová a Trúnková po 5
pok. hody: 1/1 – 1/1, vylúčené: 3 – 5, rozhodovali: Fukala a Mohyla.

16.00 hod. ŠŠK Prešov – HK Hodonín.
17.00 hod. DHK Zora Olomouc – Handball PSG Zlín.
17.00 hod. DHC Plzeň – TJ Sokol Písek.
18.00 hod. DHC Sokol Poruba – HK Slovan Duslo Šaľa.

Ženy

V sobotu do Zlína s dvojbodovým cieľom

Zápasmi piateho kola bude cez víkend pokračovať spoločná slovensko-česká MOL liga hádzanárok. V hre budú aj hráčky nášho MŠK Iuventa Michalovce,

Ženy

Víťazstvo s pocitmi smútku

Aj keď hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce v sobotu v poslednom zápase MOL ligy zdolali na svojej palubovke DHK Baník Most 19:18 a pripravili