So Zlínom sme sa potrápili, potešilo víťazstvo 28:23

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v stretnutí sedemnásteho kola MOL ligy na domácej pôde nad Handball PSG Zlín 28:23 a dosiahli tak ôsme víťazstvo v rade, čím sú najúspešnejším tímom súťaže. Zverenky trénera Jana Beňadika, ktoré si týmto víťazstvom upevnili druhú priečku v tabuľke, budú najbližšie v hre v sobotu šiesteho marca, kedy privítajú Písek.

Favorit duelu sa rozbiehal trošku pomalšie. Mohla za to predovšetkým vychýlená koncovka. V prvých piatich minútach zahodili jeho hráčky až tri čisté šance. Postupne sa ale dostali do obvyklých koľají. V šiestej minúte sa ujali po góle Trifunovičovej vedenia 4:2, po presnej strele ďalšej Čiernohorky Godečová bolo v ôsmej minúte 5:2. Hostky dokázali odpovedať predovšetkým po góloch Michaely Kolářovej. Po jej dvoch góloch v rade si lavička domáceho tímu za stavu 5:4 zobrala oddychový čas. Po ňom sa Zlínu podarilo zrovnať stav. No a na konci úvodnej dvadsaťminútovky po štyroch góloch v rade dokonca vyhrával 10:7. Michalovčanky sa ale pozbierali a ešte do polčasu otočili skóre vo svoj prospech. Holejová v 25. minúte vyrovnala na 11:11 a tá istá hráčka Iuventa poslala aj do tesného vedenia, ktoré si favorit ustrážil až do konca prvého dejstva.

V druhom polčase sa konečne obraz zápasu dostal do tých rozmerov, ako sa predpokladalo. Michalovčanky už drámu nepripustili a od úvodných sekúnd zvyšovali svoje vedenie. Opäť sa darilo strelecky hlavne Holejovej, ktorá tentoraz zastúpila v minulých dueloch úspešnejšie spoluhráčky. Domáce hráčky hneď v úvode polčasu odskočili na štyri góly (17:13) a de facto už držali zápas v rukách. Aj keď tentoraz gólové hody nepredviedli, dosiahli dôležité ôsme víťazstvo v rade. Cestu za ním im už hostky nedokázali skomplikovať. Hoci v 42. minúte znížili na rozdiel dvoch gólov (19:17), to bol ich posledný vzdor v zápase. Iuventa nakoniec zvíťazili 28:23 a hoci výkonom nepresvedčila, upevnila si druhú priečku v tabuľke.

Iuventa Michalovce – Handball PSG Zlín 28:23 (13:12)
Pok. hody: 3/2 – 3/3. Vylúčené: 6 – 2. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Bez divákov.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Klučková 4/2, Štefaniková, Popovcová, Rebičová 3, Trifunovičová 5, Trúnková, Kohučová, Holejová 5, Godečová 2, Bajčiová 2, Radovičová 1, Premovičová, Kompaniecová 6, Dulinová.
HANDBALL PSG: Blažková, Vařechová – Herbočková, Daňková 7/2, Hvozdenská 1, Štipčáková, Sekulová 4, Kolářová 6, Vařechová, Polomíková, Sedláčková, Kříčková 2, Zemanovičová 1, Holincová, Minarčíková 2/1.

MOL Liga

Dunajská Streda víťazom MOL ligy

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda využili hneď prvú možnosť rozhodnúť boj o celkové prvenstvo v 21. ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže.

Dorastenky

Dorastenky na druhom a šiestom mieste

Na čele najvyšších súťaží starších a mladších dorasteniek sú naďalej tímy HK Slovan Duslo Šaľa. Staršie dorastenky Šale vedú tabuľku so