Naši bývalí v zahraničí: Hlavatého Rostov blízko štvrťfinále Ligy majstrov

Kategórie

Našou snahou je túto internetovú stránku zdokonaľovať. Aj preto pre vás vymýšľame nové rubriky. Dve z nich predstavíme tento týždeň. Prvou je „Naši bývalí v zahraničí“, kde sa budeme venovať našim bývalým hráčkam, či trénerom, ktorí momentálne pôsobia v zahraničí. Druhú rubriku vám predstavíme v stredu…

Ruský Rostov na Done s asistentom trénera Tomášom Hlavatým, našim bývalým mládežníckym trénerom, úspešne vstúpil do vyraďovacej časti Ligy majstrov žien. V prvom osemfinále vyhral na pôde chorvátskej Podravky Koprivnica 29:20 a je veľmi blízko k účasti vo štvrťfinále. V tíme Podravky sa strelecky darilo našej bývalej hráčke, kridelníčke Dijane Mugošová. Čiernohorská reprezentantka skórovala štyrikrát.

V najvyššej maďarskej súťaži sa strelecky darilo našej bývalej hráčke Veronike Habánkovej. Jej Kisvárda prehrala v Debrecíne s tabuľkovým susedom DVSC 21:25. Veronika Habánková bola so štyrmi gólmi najlepšou strelkyňou zdolaného tímu, odsedela si aj jeden dvojminútový trest. Ďalšie tri Slovenky (Kondášová, Duranková a Bačenková) nefigurovali v zápise.

Ani deväť gólov Sloveniek nestačilo Kreuzlingenu na úspech na palubovke LK Zug (27:33) v nadstavbovej skupine o 1. – 4. miesto v najvyššej švajčiarskej súťaži. Petra Škoricová skórovala šesťkrát, z toho tri góly dosiahla z pokutových hodov (jeden nepremenila) a Mária Olšovská, naša bývalá hráčka, sa strelecky presadila trikrát.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Galéria

Presvedčivé víťazstvo nad Porubou

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v predohrávanom stretnutí šiesteho kola MOL ligy na domácej pôde nad DHC Sokol Poruba hladko 37:24

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.