Zmena v nominácii Sloveniek. Moniku Rajnohovú nahradila Vladimíra Bajčiová

Kategórie

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa zišli v sobotu v Bratislave kde začali záverečnú prípravu na tohtotýždňovú I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Španielsku. Hlavnému koučovi žien SR Pavlovi Streicherovi sa v bratislavskom hoteli Premium hlásili v sobotu popoludní všetky hráčky z 18-členného kádra, v ktorom z osvedčených opôr chýbajú dve spojky. Pre zotavovanie sa zo zranenia ruky nie je k dispozícii hráčka francúzskeho druholigového klubu Achenheim Truchtersheim Karin Bujnochová a absentuje aj kapitánka národného tímu Monika Rajnohová z HC DAC Dunajská Streda.

„Moniku vyradilo zranenie ramena. Medzičasom sme ju v nominácii nahradili Vladimírou Bajčiovou. Z hráčok, ktoré sú na sústredení, sa nikto nesťažoval na zdravotné problémy. Dievčatá sú dobre naladené, vždy sa tešia, keď sa môžu stretnúť v reprezentácii. Teraz bude dôležité, aby svoju pozornosť orientovali na podujatie, ktoré nás čaká v závere týždňa, dobre trénovali, aby sme sa kvalitne pripravili,“ povedal pre slovakhandball.sk P. Streicher.

Do nominácie tentoraz nezasiahla pandémia COVID-19, hoci hádzanárky Iuventy Michalovce v uplynulom týždni nehrali zápasy MOL ligy na základe karanténnych opatrení. „To sa vyriešilo v priebehu týždňa, nemusíme sa tým už zaoberať. Všetky dievčatá prišli na zraz s PCR testom a jeho negatívny výsledok potom potvrdilo antigénové testovanie v Bratislave. Sme tu izolovaní a máme rovnaký režim ako naposledy v novembri pred duelmi so Španielkami,“ ozrejmil kormidelník SR. Výprava odcestuje na kvalifikáciu vo štvrtok. Let z Viedne do Bruselu a presun autobusom do Luxemburgu absolvuje kompletný 18-členný káder. V jednotlivých zápasoch bude na súpiske vždy 16 hráčok.

Slovenky budú účinkovať v 1. skupine spolu s Ukrajinkami, Luxemburčankami a Izraelčankami. Turnaj sa uskutoční v závere týždňa v Luxemburgu, kde sa bude od piatka do nedele (19. – 21. 3. 2021) bojovať o dve postupové miestenky, čo je aj jednoznačný cieľ slovenského výberu. „Samozrejme, iný cieľ ako postup nemôžeme mať. Bol by to alibizmus. Naše ambície však musíme potvrdiť výkonmi na ihrisku,“ vyhlásil Streicher a k náplni najbližších dní dodal: „So zaťažením musíme narábať citlivo. Do stredy budeme striedať dvojfázové s jednofázovými tréningami. Medzitým bude prednáška mentálneho kouča, ktorý bude hráčkam k dispozícii aj na individuálne rozhovory. Program je pestrý. V stredu nás čaká dôkladná taktická príprava, vo štvrtok modelovaný tréning a popoludní odlietame. Prípravný zápas by bol v súčasnej dobe veľké riziko. Máme v kádri dostatok hráčok, aby sme si zahrali medzi sebou.“

Pôvodne sa malo hrať už 4. – 6. decembra 2020, ale Európska hádzanárska federácia v novembri rozhodla o posunutí kvalifikácie o viac ako tri mesiace pre zhoršujúce sa podmienky na organizáciu duelov pre všetky zúčastnené strany vinou pandémie COVID-19. Prvú fázu kvalifikácie o postup na 25. MS žien v Španielsku (1. – 19. 12. 2021) absolvuje 17 tímov rozdelených do piatich – dvoch štvorčlenných a troch trojčlenných – skupín. Prví dvaja z každej z piatich skupín postúpia do II. kvalifikačnej fázy, v ktorej doplnia desiatku z ME 2020 (Česko, Nemecko, Maďarsko, Čierna Hora, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, Srbsko, Švédsko). Zápasy play-off sa budú hrať medzi 16. a 21. aprílom 2021. Ich žreb sa uskutoční v pondelok 22. marca.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie v Bratislave a turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2021 (13. – 22. 3. 2021):
Brankárky: Adriana Medveďová (UHC Eggenburg/Rak.), Viktória Oguntoye (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
Pivotky: Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
Krídelníčky: Annamária Patrnčiaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart/DHC Plzeň/ČR), Martina Popovcová (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda)
Spojky: Erika Rajnohová (CB Mecalia Atlético Guardés/Šp.), Simona Szarková, Barbora Lancz, Anette Emma Hudáková (všetky Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová (obe Iuventa Michalovce), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa), Boglárka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda)

Program turnaja 1. skupiny I. fázy európskej kvalifikácie MS 2021 v hádzanej žien (do II. fázy postúpia prvé dva tímy):
1. skupina (Luxemburg/Lux.):
piatok 19. 3.: 17.00 h Slovensko – Ukrajina, 19.30 h Izrael – Luxembursko.
sobota 20. 3.: 15.30 h Slovensko – Izrael, 18.00 h Ukrajina – Luxembursko.
nedeľa 21. 3.: 15.30 h Ukrajina – Izrael, 18.00 h Luxembursko – Slovensko.

Zdroj: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Aktuality

Sedem gólov Trúnkovej

V najvyššej chorvátskej lige sa darilo našej bývalej hráčke Nikolete Trúnkovej. Jej Lokomotíva Záhreb uspela na pôde tímu Zamet Rijeka (30:22),

Reprezentácia

Slovenky tesne podľahli Maďarkám

Hádzanárky Slovenska boli vo svojom druhom vystúpení v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2022 v Slovinsku, Severnom

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.